Die Port van Cleve"? het gemis van de meest elementaire begrip pen omtrent het baarzen verrieden. Op lof waardige wijze wist hij zich echter van zijn taak te kwijten, en toen verondersteld werd, dat een ieder genoegzaam onderscheid wist tusschen den uitsluitend en alleen voor de telling in aanmerking komenden baars en een puitaaltje het laatste woord in deze was tenslotte aan de strikt onpartijdige waarnemers, waarvoor zich een viertal D.W.S.-ers beschikbaar stelden konden wij ons per motorpraam naar de uitverkoren landengte begeven, alwaar hetgeen voor de baarzen een drama zou worden, zich ging voltrekken. Het zou mij te ver voeren alles in details te beschrijven. Een paar bijzonder heden, die mij zoo te binnen schieten, wil ik aan de vergetelheid ontrukken. Door een niet te overwinnen moedeloosheid van twee onzer menschen, tengevolge van de geringe toeschietelijkheid van de beoogde buit, moesten wij al spoediq met slechts tien A.F.C.-ers den strijd verder aanbinden tegen vijftien D.W.S.-ers, voorwaar een zware taak. Gelukkig hadden wij een paar keien in ons midden, zooals Peet, Schaf en E. Rood, zonder dat ik de anderen hier mede te kort wil doen. Hierdoor kwam het dat ons totaal slechts met een kleine 30 baarsjes onder dat van D.W.S. bleef; wanneer ik mij goed her inner ving onze tegenpartij in het geheel 227 stuks, de een nog kleiner dan de ander, maar die van ons waren net zoo groot. Vrijwel alles was onder de maat en her kreeg weer zijn vrijheid, zoodat wij ten slotte konden ophouden met de zekerheid geen al te groote schade aan den visch- stand in Oud-Karspel te hebben aangericht. Bepaald vermakelijk was de manier, waarop onze scriba zijn vangst op het droge meende te moeten brengen. Had Dik einde lijk eens beet en bleek zijn prooi niet meer aan den haak te kunnen ontsnappen, dan haalde hij onder onbeschrijfelijk enthou siasme met een wilden ruk den baars tot boven den waterspiegel om daarna het ge- heele geval over zijn hoofd te zwiepen. Harm werd kampioen met 30 baarzen; Peet werd No. 2 en tot de eerste tien be hoorden verder: Schaf, E. Rood en Ben Smits; als ik me goed herinner. Uw dienst willige dienaar wist beslag te leggen op den vijftienden prijs met een vangst van totaal dertien stuks. De prijsuitreiking vond plaats in Amster dam, voordien werden de behaalde resulta- uan oucls ...hei hesie eethuis! ten medegedeeld in Oud-Karspel, waar wij nog een paar uiterst genoegelijke uurtjes doorbrachten. Daar hebben we de schier on begrensde vitaliteit van de Looie, de voor zitter van het D.W.S.-vischcollege kunnen bewonderen. De Looie zat vol met kwink slagen, hij neemt er graag iemand tusschen, doch kan dan ook alles van een ander velen. Het uitreiken van de prijzen in Mokum geschiedde door Harm onder zeer toepasse lijke woorden. Hij had daarbij de nobele geste den beker aan ons te vermaken, om dat ons moyen beter was dan van D.W.S. Bij het uiteengaan beloofden wij elkaar het een volgend jaar nog eens over te doen, wat ons aller vurigste wensch is. Voorwaar het was een dag, zooals we er niet vaak een meemaken. A. M. COMPETITIESTANDEN 1933-1934. z.v.v. A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders! naast het Hoofdpostkantoor, Amsierdam. gesp. gew. gel. verl. pnt. v. t. D.W.S. 18 12 3 3 27 43—22 West-Frisia 18 9 3 6 21 46—33 Kinheim 18 7 6 5 20 41—29 18 8 3 7 19 42—36 A.F.C. 18 7 4 7 18 47—43 O.V.V.O. 18 6 5 7 17 27—31 W.F.C. 18 6 3 9 15 30—47 Zeeburgia 18 5 5 8 15 26—44 Alcm. Victrix 18 5 4 9 14 36—34 H.R.C. 18 5 4 9 14 29—48 - 17 -

Schakels (clubbladen) | 1934 | | pagina 17