Begint en eindigt Uw vacantiereis per ders der selectie en de tegenstanders der massadegradatie beide te bevredigen. Zij zou niet volledig wezen, indien ik ook niet wees op de groote hinderpaal voor ver betering van het spelpeil der topklassen, welke door de overschrijvingsbepalingen gevormd wordt. Ook deze zijn m.i. een logisch gevolg van de uitbreiding in de breedte, doch moeten daarom ook conse quent in ons amateur-systeem gehandhaafd blijven. In deze uitbreiding in de breedte kan men trouwens de amateuridée ont spanning voor iedereen, zonder streven naar geforceerde topprestaties willen zien en zoolang we aan deze idee vasthouden zul len we de onontkoombare consequenties daarvan moeten aanvaarden en als ama teurs er naar streven, dat te bereiken wat binnen het bereik der mogelijkheden ligt. En met aller medewerking kan dat aardig veel zijn, dat heeft het afgeloopen seizoen be wezen VISCHWEDSTRIJD TEGEN D.W.S. Het begon met het krijgslied van „De Woeste Stekel en het eindigde er mee. Na afloop zou er nog meerdere bekendheid aan gegeven zijn in Lido, maar voor de waar heid hiervan kan ik niet instaan, aangezien ik er toen niet meer bij was. 'f Zaterdagsavonds traden wij aan in Cafe Royal, visschers en wouldbe visschers twaalf man in totaal, die den moed bezaten hun nachtrust op te offeren ter wille van de edele hengelsport. Schaf werd tot comman dant van onze kleine doch uitgelezen schare Uitgeroepen. Onder diens bezielende aan voering togen wij naar de wigwam onzer tegenstanders, in casu Café Modern in de Spaarndammerstraat, waar wij hartelijk ver welkomd werden door den chef-visscher Joe Harm en andere bekenden uit het D.W.S.-veteranenteam. Allereerst werden de prijzen bezichtigd en uit de zich toen ontwikkelende gesprekken bleek alras, dat wij aan den vooravond van een werkelijken serieuzen vischtocht stonden, een kolfje naar de hand van onze doorgewinterde vis schers, maar toch wel een beetje benauwend voor het meerendeel onzer menschen, die in het verschalken van baars evenzoo onbedre ven waren als schrijver dezer regelen. Inmiddels hadden wij onder geestdriftige begeleiding van de trekpiano onze stemban den geprobeerd op het vischlied van „De Woeste Stekel". Een visscher, die zich zelf respecteert drinkt voor den aftocht bier, vooral wan neer het zoo warm is als dien avond en er zooveel gezongen moet worden. Wie echter meent, dat dit in een banaal ontaardde, heeft het glad mis, daarvoor was de leiding te straf en daarvoor was een ieder te veel doordrongen van den ernst van hetgeen te gebeuren stond. In volmaakte orde bestegen wij om één uur het vehikel, dat ons naar Oud-Karspel, het terrein van den strijd, zou vervoeren. In de auto-car aan vroolijkheid geen gebrek, waarin onze voortreffelijke accordeonist een groot aandeel had. In Egyptische duis ternis trokken wij Noord-Holland in, en na ruim twee uur bereikten wij het doel van onzen tocht. In het speciaal voor ons ont sloten café werd de tijd gekort met het ver orberen van de meegebrachten mondvoor raad, waarna het plechtige moment aanbrak dat Harm met een ernst, een betere zaak waardig, de visch-reglementen ging voor lezen. Dit geschiedde onder een onbe- schrijvelijke herrie van de zijde van het auditorium, dat blijkbaar ongeduldig werd en zijn fust om eindelijk tot den aanval op het gebaarste over te gaan, nauwelijks meer kon bedwingen. Op tumultueuze wijze trachtte men den spreker van stuk te brengen met vragen, die Berlijn, Eindhoven, Groningen, Haamstede, Hamburg, Huil, Knocke/Zoute, Kopenhagen, Liverpool, Londen, Malmö, Oostende, Parijs, Twente, Vlissingen. A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders! - 16 -

Schakels (clubbladen) | 1934 | | pagina 16