N.V. W. H. EILERS langen voor te staan. Deze belangen zullen dikwijls tegenstrijdig zijn, vooral daar het aantal clubs zoo groot is. Thans wreekt zich de voortdurende uitbreiding in de breedte, hetgeen ongetwijfeld een der groote fou ten van het door plaatselijke Bonden en K.N.V.B. indertijd gevolgde systeem is. Blijkbaar had men liever met een enorm aantal zwakke, middelmatige dan met een kleinere groep groote krachtige clubs te doen. Het is nutteloos hierop verder in te gaan. Men zit er nu mee en er valt niets aan te veranderen. Zij alle hebben haar rechten en dat kan men met geen penne- streek meer wijzigen. De tijden, dat men een kampioen de promotie eenvoudig wei gerde liggen heel ver achter ons. Naar mijn meening kan men thans de clubs, welke alle contributies enz. betalen en daardoor de uitgebreide Bondsmachine helpen in stand houden, niet zonder meer dwingen een wijziging te aanvaarden, waar door zij zich al dan niet terecht benadeeld gelooven. Hoe vele hebben zich trouwens niet enorme opofferingen getroost om tot behoor lijke speelvelden en accomodaties te komen, daarbij vertrouwende op hun plaats in het huidige systeem. Wat voor gevolg zal de Hoofdklasse hebben. Nemen we als voor beeld Rotterdam. Van de vele eerste klas- sers zullen enkele Hoofdklasser worden, de rest komt 'een étage lager en de 2de klassers nog een trapje af. Misschien maakt het financieel niets uit, al moet men dit logischerwijs bij het verhoogde spelpeil der Hoofdklassers verwachten, maar de weg naar boven wordt in ieder geval langer. Natuurlijk ook eervoller, maar zal men dit wel apprecieeren? Ik kom dus tot de volgende conclusie: Er is een hergroepeering noodig, doch niet A msterdam KONINGSPLEIN 9 Tel 34845 's-Gravenhage Kneuterdijk 2a Tel. 112337 door middel van de problematische Eere klasse over het heele land. Zou men dit nu niet doeltreffender en zonder massa degra datie kunnen bereiken! Namelijk door her groepeering der districten? In het Westen kan men het gemakke lijkst beginnen door samensmelting van I en II b.v. zóó dat men tot één afdeeling van 14 eerste klassers komt. En daarop aanslui tende afdeelingen van 14 2de klassers, na tuurlijk ook met verminderd aantal afdee lingen. De 3de en 4de klassers en reserve- afdeelingen eveneens in een kleiner aantal competities van meer clubs. Men bereikt dan de concentratie zonder massa degrada tie. En het zal den clubs niet onwelgevallig zijn 8 wedstrijden meer te spelen. Vindt men overigens 14 te veel dan 12 of 13. Al leen die eerste klassers, die toch niet 1ste klasse-fahig zijn, worden het kind van de rekening, maar bij de Hoofdklasse óók. Of men voor de andere geographisch on gunstiger gelegen districten eveneens tot een samensmelting kan overgaan, verdient overwogen te worden. De kampioenscompetitie, welke nu al lan ger duurt, dan het afwerken der gewone competitie noodig had (wanneer werd Ajax toch ook weer kampioen?) en nu nog een verlengstuk krijgt, wordt dan ook belang rijk verkort. Bij grootere afdeelingen kan men tevens eerder afzien van promotie- en degradatie wedstrijden. Hoogstens blijven beslissings wedstrijden voor het aanwijzen der promo- tiecandidaten over. Gaat men dan verder niet zoo vlug tot afkeuring over, dan kan dit met het oog op de aanpassing aan moeilijke terreinen ook van groot nut voor de algemeene speelsterkte zijn. Deze beschouwing bedoelt alleen een mogelijken weg te wijzen, om de voorstan- Kalverstraat 43 - Telef, 35543 A. F. C. Shirts, Jerseys en Kousen Echte Hotspur-, Belrok- en Herculesschoenen Trainingcostuums voor Athletiek Truien in diverse kleuren - Pullovers - Sportkousen Op Voetbalgoed belangrijke Bondsreductiell - 15 A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders!

Schakels (clubbladen) | 1934 | | pagina 15