Alle Drukwerken voor den Handel gronden het mogelijke nut van zoon afdee- ling over het geheele land te beschouwen. Alleen wil ik in dit technische verband als mijn overtuiging naar voren brengen dat onze zwakte hoofdzakelijk in de voorhoede en meer speciaal in het binnen-trio welke spelers men ook opstelt - zit. Onze ver dedigingen zijn en waren steeds voldoende om de meeste tegenstanders in bedwang te houden en daarvoor heeft men voldoende remp aganten. Onze voorhoeden missen ech ter als regel dat individueele spel, dat bin nen strafschopgebied de situatie doet be- heerschen en ik vraag mij dan ook af of de propaganda voor zg. „open spel" voor het binnentrio óók wel goed is. Wat tegen Belgie en Ierland lukte, (tegen Ierland al leen in een korte periodee) faalde in Milaan, waaruit ik concludeer dat er een grootere geluksfactor in schuilt, dan het voetbal van nature in zich heeft. Naar mijn smaak moet binnentrio uit goede dribbelaars be staan om op eigen initiatief, doelbewust, de laatste hand aan den aanval binnen strafschopgebied te kunnen leggen. Of men dit euvel anders dan door speciale traininq zal kunnen verhelpen, lijkt mij vrij proble matisch en daarvoor heeft men de Hoofd klasse niet noodig. Laat ik nu echter de opgeworpen motie ven voor de Hoofdklasse eens nader be schouwen. Men is het er vrijwel over eens dat een succesvol Nederlandsch Elftal voor het bestaan van den K.N.V.B. absoluut noodig is. Dat het materiaal, dat der Keuze- Oommissie daarvoor ter beschikking staat dringend uitbreiding behoeft, al was het al leen maar opdat het niet steeds weer de zelfde clubs zijn, welke haar spelers her haaldelijk en soms langen tijd uit eigen (trainings)-verband moeten missen, zalmen ook wel onderschrijven. Men moet dus tot een algemeene opvoering van het spelpeil komen en dat daarvoor een hergroepeering der sterke clubs nuttig kan wezen, is even eens blijkbaar niet aan twijfel onderhevig. Het gaat er nu om hoe men tot een her groepeering kan komen en het is begrijpe lijk, dat de waanzin onzer 50 eerste-klassers velen direct naar de Hoofdklasse doet grij pen. En nu is het juist deze hergroepeering in den vorm eener Hoofdklasse over het geheele land, welke mij meer na- dan voor deden doet verwachten. Ik ben er trou wens ook van overtuigd, dat vele voorstan- ers door dit record aantal zoogenaamde eerste klassers feitelijk tot hun overtuiging gekomen zijn en de spelverbetering meer als populair motief hebben aangegrepen. Immers gelooft men nu werkelijk, dat de lange reizen, welke nu eenmaal in ons land je het gevolg van een hoofdklasse zullen zijn, zonder ongunstigen invloed op het spel der bezoekers zullen blijven, zelfs als men zooals Willem II per vliegmachine gaat? priori neem ik aan, dat de meeste clubs op één dag heen en weer willen reizen en er geen week-ends trips van gaan maken. Zullen onze amateurs er zich toe leenen, om op deze wijze het verschil amateurs profs helpen te reduceeren? Zou dit voor vele spelers, die den Zondag nog een andere beteekenis toekennen dan als dag voor voet ballen bestemd, geen onoverkomelijk be zwaar zijn? Maar bovendien beteekent de Hoofd klasse, hoe men dit ook draait of wendt, een degradatie voor de rest, want de weg naar den top wordt een étappe langer. Dit criterium kan door geen mooie namen geca moufleerd worden! Nu is de K.N.V.B. opgericht en wordt gevormd door vereenigingen, welke uiter aard het recht hebben hare specifieke be- N.V. DRUKKERIJ ,,'T KOGGESCHIP" N. Achtergracht 102-104, Telef. 51204-51205 AMSTERDAM - C. LLECTRO- riOTOREN DIT BLAD WORDT VERZORGD DOOR DE EN •C.-ers, begunstigt onze adverteerders! - 14 -

Schakels (clubbladen) | 1934 | | pagina 14