tengewoon gedurfd en met betere tegen spelers hadden wij hiermede niets bereikt, doch gelukkig hielpen de V.V.G.A.-ers ons uitstekend door slecht aangooien. Het moet voor scheidsrechter Besanger, zelf een voor aanstaand V.V.G.A.-man, wel buitenge woon hard geweest zijn, zijn mannen op deze wijze te zien verliezen. Van deze plaats komt genoemden Heer zeer zeker een woord van grooten lof toe, voor de buitengewoon sportieve en correcte wijze waarop hij dezen wedstrijd heeft geleid. Tevens van deze plaats nog onzen dank aan onzen penningmeester de Heer J. Meijer Sr. voor de spontane wijze, waarop hij zich bereid verklaarde „in civiel" ons team aan te vullen. Zaterdag 4 Augustus is op ons verzoek de wedstrijd tegen Blauw-V/it 2 dank zij welwillende medewerking van B!auw-Wit en den Ned. Honkbalbond uitgesteld tot 11 Augustus. Ondanks het feit, dat onze secretaris geen handen genoeg heeft om alle nieuwe leden en donateurs-trices te boeken, wekken wij de A.F.C.-ers op alsnog van hun mede leven met deze jongste spruit te doen blij ken door zich onverwijld, hetzij als lid, het zij als donateur op te geven. Tussschen ons gezegd en gezwegen, het wurm heeft dringend behoefte aan guldens vitamine. HONKBALLER. DE HOOFDKLASSE. Een middenweg tussche.i Selectie en Massa-degradatie. In de „Sportkroniek" van 19 Juli j.l. heeft onze voorzitter een weg aangewezen, om nu de strijd tusschen voor- en tegenstan ders van een Hoofdklasse weer ontbrand is, een middenweg aan te wijzen, waardoor iedereen zich tevreden gesteld zou kunnen voelen. Aangezien niet iedere A.F.C.-er op de „Sportkroniek" geabonneerd is (hoes mo gelijk? J.W.) nemen we dit interessante hoofdartikel, dat ongetwijfeld de meening van de overgroote meerderheid van onze vereeniging weergeeft, hier in extenso over: „Nadat de prachtige successen van ons nationaal elftal tegen België en Ierland ge volgd waren door de teleurstellingen tegen Frankrijk en Zwitserland, zijn heel wat pen- r.en in beweging gekomen om daaruit aller hande conclusies te trekken. De waarde dier sucessen werd gekleineerd met de bewering, dat het spelpeil van het Oranjeteam heele- maal niet het spelpeil der Nederlandsche clubs weergaf. De teleurstellingen werden daarentegen geëxcuseerd met de tegenstel ling amateurs-professionals. Maar lang zamerhand gaan de meeste beschouwingen één richting uit, de Hoofdklasse, als het alleenzaligmakende middel om dergelijke sucessen meer normaal en zulke teleurstel ling minder waarschijnlijk te maken, kortom om het algemeen spelpeil op te voeren. Het lijkt inderdaad logisch, dat men ge makkelijker tot een succesvol nationaal team zal komen, als men de allerbeste clubs in één Eere-afdeeling vereenigt, al zou ik daaraan onmiddellijk willen toevoegen, dat België ons bewijst, dat dit geen axioma be hoeft te zijn. Immers men heeft daar sinds lang een Eere-afdeeling, zonder dat het pad der Selectie-Commissie nu bepaald over rozen gaat. Het is niet mijn bedoeling op technische EENIG IN AMSTERDAM A.F.C.~ers, begunstigt onze adverteerders! iiiiiimiiniiiiiiiiiiiimiiiiiiiiniiiiiiiiiniiiiiiiiniiinimiiiuiiiiiiiiiiimiininniiiiiiii11"111111"1"11111"""

Schakels (clubbladen) | 1934 | | pagina 13