was en we zullen het geval dan ook maar met de mantel der liefde bedekken. De bpttertocht was een volslagen succes voor de letterlijk en figuurlijk „allround' H. Esser, waarbij de billijkheid gebiedt, dat wij de assistentie van Mijnheer Ben zelf, die onvermoeid als ,,il Comica del la Compania" optrad, memoreeren. Na het zeemansleven der laatste jaren is de clubavond na Smaalders eindelijk voor anker bij Eggers. Het is er het geheele sei zoen vol en gezellig geweest, hetgeen een compliment is voor de organiseerende com missie, maar dat toch ook niettegenstaande de vele narigheden pleit voor de stemming in de vereeniging. Een clubavond kan zijn een bolwerk voor de vereeniging, alwaar plannen gemaakt en heibeltjes beslecht kun nen worden onder het genot van een har tige dronk en waar jong en oud elkaar op allerlei wijze geld en eer kunnen afsnoepen. Na al deze uitspattingen zij het mij ver gund Uw aandacht te vragen voor het nieuwste rad aan de vereenigingsmachine n.l. het leidersinstituut. Reeds jaren werd de behoefte gevoeld aan leiders der elftallen, maar tot een permanente instelling konden wij niet komen. Dit is thans wel geschied en hoewel nog in de kinderschoenen kan men mannen als P. Scheepens e.a. niet dank baar genoeg zijn dat zij de zaak aan het draaien hebben gebracht. Zelf zijn de heeren er van overtuigd dat alles nog verre van volmaakt is. Als leider van een voetbalteam moet men behalve lei derscapaciteiten ook de reglementen en on geschreven wetten in de voetbalwereld onder de knie hebben, en daar ontbreekt vanzelfsprekend nog wel het een en ander aan. Er zijn in die richting reeds plannen ontworpen, en het is te hopen, dat P. Schee pens en zijn Scriba F. Meyer den tijd en de kracht zullen vinden om dit allerbelang rijkste vraagstuk in het belang van onze club op te lossen. Op ons 11de Arolbeker-tournooi ver schenen twee debutanten n.l. D.W.S. en Z.F.C. en de met vreugde begroete weerge keerde verloren zoon, Ajax. De overige deelnemende clubs waren H.F.C., H.B.S., N.A.C., Zeeburgia, V.V.A., Blauw-Wit en A.F.C. Ajax won in grootsche stijl den beker, terwijl N.A.C., H.B.S. en D.W.S., resp. de 2de en 3de en 4de plaats bezetten. Het tournooi is weer zeer goed geslaagd en het was een prachtig gezicht ons terrein dat thans door de nieuwe staantribune vol ledig ingesloten is, geheel met een vroolijke menschenmenigte bezet te zien. Opmerkelijk is echter dat steeds meer clubs dergelijke tournooien organiseeren en hoewel wij m.i. niet voor concurrentie be vreesd behoeven te zijn, rust toch op eiken A.F.C.-er, ook al is hij niet officieel in functie, de dure plicht onze gasten behulp zaam te zijn, zoo noodig, plaatsruimte te maken, in het kort een goed gastheer te zijn. Het Amsterdamsch-Elftal speelde op ons terrein 3 wedstrijden, n.l. tegen Z.F.C. Budai en het Noordelijk Elftal. Een wed- stijr tegen Haarlem verregende. Op 21 Januari werden wederom bekende gezellige wedstrijden met hutspot-elftallen gehouden. Deze dagen zijn altijd genoegelijk voor jong en oud en de kosten zijn nihil. Onze onvolprezen Schakel gaat voort A.F.C.-ers en niet-A.F.C.-ers in binnen- en buitenland te doen genieten van de letter kundige uitspattingen in proza en poëzie van Johannes de Rustige en zijn volgelingen. Het blad wordt echter te duur en het eere lid van Seventer schreef ter stijving van de kas een prijsvraag uit, met als prijs twee gebonden Schakels. De belangstelling was enorm, want wel 10 oplossingen kwamen binnen. Grievend is dit voor een enthousiast achter de schermen als van Seventer en fataal voor ons clubblad, dat nu wel gekort wiekt zal worden. Kon ik verleden jaar reeds in optimis tische toon over A.C.C. schrijven, dit jaar kan ik dat gelukkig volhouden. Max de Bruin en zijn mannen hebben de wind in de zeilen en blijft de wind uit de goede hoek waaien, dan zullen zij wel zorgen voor een goede en rustige vaart. Vooral als men den steun heeft van een mannetje als Wim Staats, die leden werft als een hinde. Tevens is zoo juist een Honkbalclub op gericht, welke op ons veld zal oefenen en spelen. Het is alles nog zoo jong, dat ik volsta met het vermelden van een en ander. Arie Mets heeft dit jaar veel plezier be leefd van zijn kinderen, de Veteranen. Er is veel en met animo gespeeld, en verschillende hunne groote wedstrijden hadden een ge slaagde doch niet te beschrijven epiloog. Meestal komt in de jaarverslagen de steriotiepe zin voor: „Het Bestuur werkte aangenaam samen en op de vergaderingen heerschte volkomen harmonie Het lijkt mij absoluut onjuist om dat weer neer te schrijven, want het is in strijd met de waarheid. De steeds weerkeerende pre- - 7 - A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders)

Schakels (clubbladen) | 1934 | | pagina 7