NESTELROIJ PAPIEREN te bevoegder plaatse over te spreken. Voor allen, spelers en niet-spelers, is er maar een weg: ga naar het Bestuur! Het afgeloopen seizoen heeft ons op dit gebied veel geleerd. Ik begrijp wel, dat met een vanaf het begin succesvol elftal de stem ming heel anders zou wezen. Het zou na tuurlijk ook wenschelijk zijn, indien de Be stuursleden overal tegenwoordig konden wezen, doch dit is begrijpelijkerwijze bij ons ten eenenmale uitgesloten. Vandaar ook, dat wij voor dit deel onzer taak assistentie en den moreelen en daadwerkelijken steun, vooral der oudere leden, noodig hebben!! In dien dat practisch onmogelijk is, zullen wij nooit iets kunnen bereiken, of men moet Be stuursleden zoeken, die zich dag in dag uit, altijd en overal, zelf met den gang van zaken kunnen bemoeien. Dit laatste overzicht zou ik niet willen besluiten, zonder met een enkel woord de resultaten der competities, voor zoover het Amsterdam betreft, even te memoreeren. Ajax werd weer op overtuigende wijze kampioen. Inderdaad jammer was, dat zij haar kans op het landskampioenschap tegen K.F.C. vrijwel verspeelde. Óver den eersten wedstrijd tegen deze taaie Koogers met hun eigenaardig spelsysteem schreef ik reeds. Verbazen kan het slechts, dat een geraffi neerde ploeg als Ajax in den 2den wedstrijd geen beter antwoord kon vinden. Ongetwij feld heeft Amsterdam in Ajax een vertegen woordiger, wiens steeds fair en aantrekke lijk spel een eigen chachet heeft en een lust voor de oogen van den waren voetballief hebber is. En aan deze waardeering kan het uitblijven van een topprestatie in een mid zomercompetitie niets afdoen. Is het eenerzijds een teleurstelling ge weest, dat Blauw Wit na een uitstekend seizoen op het laatste oogenblik struikelde, anderzijds stemt het iederen Amsterdammer tot vreugde, dat de plaats in de 1ste klasse toch door een stadgenoote veroverd werd, door D.W.S. In de beide jaren ,dat wij deze Spaarndammers als competitiegenooten ont moetten, hebben wij zoowel spelers als club ten volle leeren waardeeren. Een dergelijke solide organisatie, mogelijk gemaakt door het opofferende werk van velen en de in tense geest van samengehoorigheid, moest wel tot een dergelijk resultaat voeren. Daar van valt voor ons heel wat te leeren. Wij wenschen D.W.S. veel succes in de eerste klas. Dat zij in haar nieuwe omgeving den naam van Amsterdam moge hoog houden! Over deze vooruitgang in de vertegen woordiging van Amsterdam in den K.N.V.B. valt helaas een schaduw door de degrada tie van V.V.A. Vooral de ouderen onder ons zullen aan het feit, dat een onzer oude tegenstanders, thans met D.E.C. uit de 2de klas verdwenen is, meer beteekenis hechten en het sterker meevoelen, dan zulks bïj de jongeren het geval kan zijn. Hoe dikwijls hebben we niet en fel tegen elkaar ge streden, hoe lang reeds kent de oudere gene ratie elkaar en heeft men tezamen in ons Amsterdamsch voetbalwereldje meegeloo- pen, zoodat men dit afzakken van een ouden kameraad met een zekeren weemoed aanziet. Bij D.E.C. valt een verheugende opleving te constateeren. Wij kunnen slechts hopen, dat de degradatie ook voor V.V.A. aanlei ding moge zijn om inplaats van bij de pak ken neer te zitten, tot een nieuwe concen tratie van krachten te komen en die spirit te herwinnen, welke haar eens gevreesd maakte en zelfs het 1ste klasserschap deed veroveren. 21 Juni 1934. I. H. GALAVAZI. ALLE MODELLEN AMSTERDAM 'M'" 'i, 3 A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders!

Schakels (clubbladen) | 1934 | | pagina 3