La bellaCapri. Vier voetbalmaniakken van de ergste soort - Hebben zeven dagen, is 't niet ongehoord Niet over Voetbal geredeneerd Voetbal, dat anders hun denken regeert! Ze zwierven door Italia Als een eensgezinde Compania Aten macaroni met parmessaansche kaas En waren het simpele taaltje al aardig baas. Ze frischten in Rome hun geschiedenis wat op Het wemelde van gekke namen in hun kop Ze huurden het Collosseum voor de Arol-finale En wisten heel snel waar je Spumante moet halen. De kooplui, die het viertal wat aan wilden smeren tin bij elk artikel de echtheid bezweren Zeiden steeds, ze konden hun ooren niet gelooven Met een vriendelijke grijns „Oranje Poven". En een van heen kon dat niet verkroppen Hij vroeg „het waarom" aan den barbier op 't hoekje Hn deze niet minder vriendelijk zei Met behulp van zijn zeventalig woordenboekje „door jullie dikke koppen! Zoo ging het verder, tot op den dag der dagen Zij iets voor het oog verschijnen zagen Dat zij zullen onthouden tot hun laatste stonde Uit dankbaarheid, dat zij dit paradijsje vonden. O, Capri divine, o heerlijk land Gij rijt met ons verbonden door 'n gouden band Uij hebt door Uw schoonheid ons verhard gemoed Untroerd, zooals slechts ware schoonheid dat doet. Hoe goed kan ik thans Axel Munthe volgen Die door 't leven verzuurd en verbolgen Zijn San Michele bouwde op dien heerlijken grond tin daar eindelijk rust en vrede vond. Ook ik zal nog veel „La bella Capri" gedenken En a s onverhoopt ziekte of onheil mij krenken Zal ik droomen van haar bloemen en vruchten Van haar blauwe, blauwe zee en luchten. De vier voetbalmaniakken zijn alweer „in stad" Ze hebben een prachtig lesje gehad Want al beminnen zij de sport nog met heilig vuur Ze hebben geleerd, er is niets mooier dan „de Goddelijke Natuur". Bébé. A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders! 16 -

Schakels (clubbladen) | 1934 | | pagina 16