s Middags deelden we in de teleurstelling van het legiccn. Troffen Theo Nigtevegt en de gebroeders Neseker, welke laatsten van den wachttijd gebruik maakten om een „uil tje te piepen s Avonds ontvloden we -- na alle gedachten aan voetbal voor een week opzij te hebben gezet Milaan en daarmee die onrustige menigte, welke grootendeels al leen nog maar sprak over verandering van haar reisplan. Toen wij 's morgens na een in de ochtenduren interessante reis (wat smaakte dat miniatuur kopje met ontzettend sterk koffieextract gemengd met poedersui ker ons best!) eindelijk het door den koepel ren, Collosseum, Forum Romanum, Termen van Caracalla in hun imposante geschonden grootschheid, monument Victor Emanuel grootsch symbool van Italië's eenheid, Kapi- Waarbi) men bet veekijdig talent van Michel Angelo in andere uiting aanschouwt. Hoe hebben we de marmeren en albasten pracht van de Basiliek S. Paolo bewonderd, welke ons oog boeide, terwijl de enorme af metingen van S. Pietro, ofschoon gecamou fleerd door de vele monumenten, meer een gevoel van verbazing in ons verwekte. Stel U voor onder een koepeltje te staan, waar onze trouwe Westertoren zooiets van 2/3 der kei, waaruit aan alle kanten de armen en beenen der inzittenden puilden, getrokken door een broodmager, maar vurigen rossi nant, bracht ons tot onze stomme verbazing langs den kortsten weg voor slechts 5 Lire naar huis. Zondags in en op den Dom. Alleen Willy en ondergeteekende slaagden erin den hoog- sten trans (120 meter) te bestijgen. Dick en Hauber kregen onderweg een raar gevoel en U zult wel begrepen hebben, dat Georg elders te doen had, want anders waren ze met z n drieën boven geweest. De moeite werd overigens beloond, want men kreeg nu een schitterenden indruk van dit impo sante Gothische bouwwerk, een der weinige in Italië, en Milaan lag in letterlijken zin aan onze voeten. van San Pietro beheerschte stadsbeeld zagen opdoemen, wisten we dat het doel der reis: Roma eterna bereikt was. Zal ik U de veel heid van indrukken beschrijven, welke wij in 2Y2 dag over ons mochten laten gaan? En wat hebben wij nog gezien van dit centrum van cultuur en historie, waar zich zoo n groot deel van het wereldgebeuren voor en na onze tijdrekening afgespeeld heeft? Nadat ik 's middags in het Vaticaan op audiëntie geweest was .waarbij Dick mij vergezelde, gingen we eens neuzen, terwijl wij de volgende dagen de Sight-seeing van Gook leerden waardeeren. Welk een bonte afwisseling: zóó het genie van een Michel Angelo in zijn geweldigen, ontzagwekken- den IVlozes, om dsn weer een product van een slordige 15 eeuwen vroeger te bewonde- HOLLANDSCH ENTHOUSIASME IN MILAAN. A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders! 10

Schakels (clubbladen) | 1934 | | pagina 10