BIJ HET SLOT VAN HET SEIZOEN. Een simpel kaartje. „Hiermede verzoek ik je vriendelijk copie voor de e.v. Schakel voor den 26 Mei in te zenden. Bij voorbaat mijn dank." Zoovele malen onbeantwoord gelaten door een groot aantal leden en dit seizoen ook door mij, is oorzaak dat ik toch nog een paar woorden aan het papier wil toe vertrouwen. Alleen om beperkte critiek uit te oefenen, maar meer nog om aangename ervaringen van dit seizoen naar voren te brengen. Ik wil daarbij gaan van laag naar hoog en beginnen bij ons 4e elftal. Geen kampioen, mannen, dit jaar. jammer, maar juist. Een elftal als D.W.V. III was gedecideerd sterker dan het onze. Vraagt mij wat mij bijzonder is opgevallen, wel. dan in de eerste plaats, het instituut „Lei ders". Al was ik dan „spelend leider" (later heeft de heer Langevoort mijn taak over genomen als zoodanig, doch zonder het woord „spelend toch moet ik erkennen, dat terwijl ik er in den beginne vrij sceptisch Stille Kracht. Vraagt Kreymborg's Abonnementstarieven Onverhoogde Prijzen. Schitterende Coupe tegenover stond hier een zeer nuttig werk door velen in de vereeniging wordt ver richt, vooral degenen die tijd en gelegen heid hadden dit intensiever te doen dan ik. Juist die lagere elftallen hebben moreelen steun extra noodig en dit schept weer ver trouwen en brengt een grootere onderlinge band. Met den meesten nadruk kan ik dan ook ons Bestuur adviseeren in deze richting door te gaan want hiervan moeten goede resultaten naar voren komen en bij oordeel kundige beschouwing komt menig speler dan naar voren en in hoogere elftallen te recht waar hij thuis behoort of op den duur dient te komen. Een tweede feit, ook zeer belangrijk, is wel, dat door de vele jaren dat ik niet in A.V.B.-wedstrijden uitkwam, ik mij dikwijls heb laten vertellen dat het spel daar zoo ruw was. Ik moet dit categorisch tegen spreken. Onze wedstrijden zijn van de pret tigste soort geweest. Ik blijf er bij dat het hier slechts een kwestie is van behoorlijke scheidsrechterlijke leiding (met opzet ge bruik ik hier het woord „goede" nog niet eens gezien de moeilijkheden van een goed corps) in samenwerking met goedwillende aanvoeders en leiders bij wie de sportge- dachte voorzit. Als deze combinatie opgaat dan ben ik overtuigd dat een ruwe wed strijd ook in den A.V.B. hooge uitzonde ring is. Heeren vierde elftallers. al heb ik dan bij het slot ontbroken, we kunnen op een pret tig seizoen terugzien en laten we dan weer bij den aanvang van 1934/35 met nieuwen moed starten. Misschien zal de K.N.V.B. intusschen ook eens kunnen besluiten die akelige theoretische bepalingen (die niet strooken met prestaties op het groene veld), bepalingen waarvan behalve ons 3e en 4e elftal ook andere vereenigingen. b.v. zoo als ik weet H.B.S. III en Spartaan III, de nadeelen ondervinden, op te heffen en meer in overeenstemming te brengen met een ge zonde amateursopvatting. Het derde! Men heeft mij gezegd, het ge zelligste elftal van dit seizoen en sportief het beste resultaat behaald van alle A.F.C.- elftallen! Elders in deze „Schakel" vindt U het sensationeele slot beschreven, een slot waarbij alle spelers op een kam pioenschap rekenden, een kampioenschap, dat niet kwam omdat in die onnoozele eerste minuut van den beslissingswedstrijd tegen Spartaan III op het neutrale W.M.S-terrein onze keeper faalde, omdat de aanvoerder Van een smaakvol gekleed heer gaat een zekere stille kracht uit, die ongetwijfeld tot zijn welslagen in het leven van groot belang is. Zorg ook voor die stille kracht in üw leven. Laat Kreymborg's Kleeding, van prima coupe, een voudig en smaakvol, ook 6w stille kracht zijn Kreymborg kleedt U goed ca goedkoop 1 - 3 - A.F.C.-ers. begunstigt onze adverteerders!

Schakels (clubbladen) | 1934 | | pagina 3