NESTELROIJ 1^ DE NIEUWE SPELLING EN DE SGAKEL. gelukkig zijn wij te prijze dat deze vinding omtrent onse Nederlandse taal ons op onse middelbare leeftijd overvalt nu kunne wij ons nog aanpasse maar als de ouderdom zijn intrede had gedaan zou dit voor onse geliefde sgakel de ergste gevolge hebbe gehad want de jonge lede hadde niet kunne lese wat wij ouwe sgreve en omgekeerd en misgien was het wel so erg geworde dat wij mekaar ook niet meer konde verstaan hoewel we met vergaderinge en wedstrijde hiermee ook wel voordele te boeke soude hebbe gehad ik voor mij vin die niewe spelling wel simpatiek je sgrijft maar sooals je spreekt en hoe ordineerder je spreekt des te mak- keliker sgrijf je natuurlik hebbe onse taalgeleerde dit wel so een beetje vermomt door gewigtig uitsiende taalregels maar veel heeft dat tog niet om het lijf so sal een geslote ch op het end van een ope lettergreep als g worde uitgesproke en natuurlik ook so gesgreve terwijl de ope lettergreep moet worde digtgedaan of in alle gevalle op een kier worde geset dan wil kollewijn ook hebbe dat een uitganglijk een lik wort en ennes en ees alleen waar je se hore kan worde uitge sproke en wat je niet hoort moet je ook niet uitspreke en ook niet opsgrijve ook moet je alles weglate waar je geen versland van heb en so word alles veel eenvoudiger als je alleen maar bedenkt dat je vooreen op een gloeijende kagchel kon gaan zitten lagchen of je de haren uit trekken nu heeft men bijna overal sentrale verwarming en permanet weef tog ben ik bang dat de eerste voetbal- verslage in de niewe spelling nog veel noodeloose vijandsgap en rusi sulle op- wekke omdat op het eerste gesigt niet te sien sal sijn wat voor onvriendeliks de sgrijver fijtelik heeft bedoelt maar veel hindere sal dat ijgelik ook niet want as je over een voetballer sgrijft wort hij tog so-wie-so op de lange duur kwaat op je het eenige beswaar wat ik nog sie is wat wij met al die oversgietende tees en enne en dees moete doen maar we sulle maar rustig afwagte waar het op uitdraait tog sal het een gek gesigt sijn als wij de sgijtsregter van het stasjon moete hale en door de lijdsestraat langs de sijntuurbaan naar het sgeldeplijn moete brenge als de man verstandig is gaat hij niet mee dosent (Wim Merkelbag). MODELLEN AMSTERDAM A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders!

Schakels (clubbladen) | 1934 | | pagina 2