J.L. H. SMITS AC® Warmoesstraat 42, Amsterdam IJZERWAREN EN GEREEDSCHAPPEN OP ELK GEBIED en zóó is het weer geworden. De tweede reden, het déficit, is gewichtig, maar kon ook thans den doorslag niet geven, want vanaf hare oprichting had A.C.C. nog nooit een kassaldo op het einde van eenig vereeni- A.F.C. in het Parkhotel een aantal A.C.C.- ers zich spontaan opgaven als leider van de qingsjaar, of het zou dan een nadeelig saldo geweest moeten zijn. De eenvoudige reden was, dat men zonder meer dubbel en dwars ontevreden was, zonder dat men wist waar de schoen precies wrong. Men zocht spijkers op laag water en geheel te onpas haalde men er nog de verhouding tot onze moederver- eeniging, de A.F.C., bij en men zat tot over zijn ooren in de put. Bestuurs-samenstelling Het vorige bestuur heeft echter niet geschroomd zeer krachtig, hoewel soms eenigszins pijnlijke, maatregelen te nemen om de A.C.C. finantieel te saneeren, en is daarin praktisch genomen geheel geslaagd. Een woord van waardeering is hier zeker op zijn plaats voor dit flink doortastend optreden op dat voor onze vereeniging zoo uiterst kri tieke oogenblik. Na een aantal zeer verwar rende vergaderingen werd een voorloopig bestuur benoemd, daar t aftredende bestuur met uitzondering van W. Staats, zich niet meer herkiesbaar wenschte te stellen. Dit voorloopige bestuur werd reeds dadelijk geheel onverwacht zwaar getroffen door het plotselinge overlijden van zijnen voorzitter, den heer W. F. C. Sanders, waardoor een krachtige figuur uit ons midden heenging; zijn nagedachtenis zal bij ons ongetwijfeld steeds in eere worden gehouden. Het voor loopige bestuur kreeg tot taak te onderzoe ken of en hoe de A.C.C. zou kunnen blijven voortbestaan. Een enquête werd gehouden en had tot resultaat, dat het meerendeel der A.C.C.-ers zich uitsprak voor het handha ven van den ouden toestand, zij het dan ook op bescheidener schaal. Op de daarna vol gende algemeene ledenvergadering, te weten Amsterdam KONINGSPLEIN 9 Tel. 34845 's-Gravenhage Kneuterdijk 2a Tel. 112337 die van den 22sten Maart 1933, werd een definitief bestuur gekozen, bestaande uit de heeren: Max de Bruin (voorzitter), W. Brusse (vice-voorzitter), Mr. A. Eysvogel (secretaris), G. H. H. Kappelhoff (penning meester), W. Staats (comm. van mat.), N. W. Selles en F. Riechelmann. Dit nieuwe bestuur zal allicht fouten, misschien zelfs wel heel groote fouten hebben gemaakt, welke men zoo aanstonds op deze vergadering naar voren zal brengen. Bij voorbaat zeg ik U echter, dat alle bestuursleden, zoowel tezamen als ieder afzonderlijk, slechts dat gene hebben gedaan, wat zij dachten dat in het belang van A.C.C. was. Voordeelig saldo. Tot mijn groot genoegen kan ik hieraan toevoegen, dat het bestuur er in geslaagd is dit jaar af te sluiten met een batig saldo, zij het dan bescheiden. Na de groote finantieele moeilijkheden, welke A.C.C. te bekampen heeft gehad, is dit een zeer verheugend feit en hier wil ik even een pluim steken op den hoed van onzen penningmeester, Henk Kappelhoff, die door zijn zuinig beheer en groote activiteit tot dit gunstige resultaat is kunnen komen. Het seizoen werd begonnen met een beperkt aantal leden en donateurs, maar in ieder geval met personen, die trots alles van goeden wil waren en met een geest van vol houden waren bezield. Allengs groeide het aantal leden; leden die bedankt hadden, kwamen weer aanzetten en nieuwe gaven zich op, adspiranten en donateurs kwamen aanwaaien, het aantal dames breidde zich ook uit en zelfs kregen wij een aantal dames-begunstigers te notee- ren, zoodat er ten slotte weer een behoorlijk aantal personen onder de A.C.C.-kleuren waren vereenigd. Het resultaat was 52 leden en adspiranten, 25 donateurs en donatrices, 25 dames-leden en 6 dames-begunstigsters, een resultaat waarover wij, gezien de heftige - 9 - A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders!

Schakels (clubbladen) | 1934 | | pagina 9