WIJNAND Co. Café „Moderne" Effecten en Assurantiën ten eenenmale de noodige eigenschappen. Nu vonden de Ajax-voorwaartsen ieder hun mannetje en kregen daardoor geen gelegenheid hun altijd voor het oog zoo prettig spelletje te spelen. Wat ik als toe schouwer betreurde en waarschijnlijk velen met mij. De Ajax-middenlinie beheerschte het middenveld volkomen en men moet bewondering hebben voor de beide Koogsche binnenspelers, die in dat midden met ijzeren wilskracht tegen deze overmacht probeerden op te tornen. Nu zal men misschien opmerken dat ook Stoke-City tegen de Zwaluwen deze zelfde groepeering toepaste en toch de meerdere was. Afgezien van het feit, dat men uiter aard de individueele capaciteiten dezer spelers niet met de Koogers vergelijken mag, doet zich toch een groot verschil voor. Waar bij K.F.C. de muur van feitelijk 7 spelers vrij dicht bij het doel het veld trachtte af te sluiten, was bii de Stoke-City deze versper ring vrij ver naar voren geplaatst, waardoor logischerwijze de binnenspelers gemakke lijker op tijd mee konden ten aanval trekken. Ik kom dan tot de conclusie, dat het systeem van K.F.C. wel bewezen heeft, dat het den technisch zwakkeren tegenstander gelegenheid geeft de sterkere tegenpartij het scoren te beletten, doch het aantrekkelijke van open strijd toch feitelijk de bekoring welke van ons spel uitgaat, wat in de laatste internationale wedstrijden zoo heerlijk gede monstreerd werd gaat er mee verloren. Natuurlijk blijft in zoon doelpunt-armen wedstrijd de spanning er wel in, want voetbal is voetbal en één fout van de verdediging kan één der 3 eenzamen in staat stellen succes te behalen, maar als kijkspel verliest het enorm aan aantrekklijkheid. Wanneer in de competitie het behalen der puntjes voor het grootste deel van het publiek geen hoofdzaak was, dan had men er misschien op die manier gauw genoeg van. 22 April 1934. I. H. GALAVAZI. A.C.C. IN 1933. Het is thans voor de eerste maal, dat ik mij neerzet voor het schrijven van het jaar verslag v£in onze vereeniging, de Amster- damsche Cricket Club. Met eenige huivering begin ik daaraan omdat in de laatste jaren door den vorigen secretaris de jaarverslagen op onnavolgbare wijze en met waarlijk groot talent in elkaar werden gezet. Ik vertrouw echter, dat II allen niettemin met aandacht het voorlezen van dit jaarver- slag zult volgen, omdat het wel en wee van onze vereeniging van het seizoen daarin zoo getrouw mogelijk is opgenomen. Wending ten goede. Piet Lindner begon zijn laatste jaarverslag met de opmerking, dat hij aan dat verslag niet met een opgeruimd gemoed kon begin nen, daar er zóóveel stormen over A.C.C. waren losgebroken, dat hem zelfs het woord ..rampzalig" uit de pen schoot. Gelukkig, heeft men thans kunnen constateeren dat de zaken zich in het algemeen ten goede heb ben gekeerd. In het voorjaar van 1933, toen men werd overvallen met circulaires, oproe pingen ter vergadering, belastingaanslagen in den vorm van een hoofdelijken omslag en weet ik wat nog meer, toen was het inder daad in A.C.C. hopeloos mis Waarom? Was er inderdaad een reden tot klagen: Vanwaar die rampzalige stormen? Mijne Heeren, misschien was het de schrik omdat het eerste elftal was gedegradeerd en omdat de financien voor de zooveelste maal niet klopten. Maar de eerste vermeende reden had toch zeker in het geheel niets om net Jijt, heeft niet elke vereeniging wat hare sportieve prestaties aangaat, hare up and downs. Daarom behoeft men toch niet in zak en asch te zitten. Men speelt het spel om het spel en tracht dit zoo goed mogelijk te doen, met elkaar en voor elkaar en wel in een ver eeniging, waarin men zich thuis gevoelt. Zóó behoort het te zijn, zóó was het bij A.C.C N.Z. VOORBURGWAL 318 AMSTERDAM TELEFOON 33515 A.F.C.1M BEZOEKT G. J. DE BOER LEIDSCHEPLEIN het trefpunt HEILIGEWEG 26 CONCERT EN DANCING A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders! - 8 -

Schakels (clubbladen) | 1934 | | pagina 8