hebben daartoe bijgedragen. De publieke eiangstelling was veel minder, gedeeltelijk tengevolge van de voor ons zeer ongunstiqe samenstelling van het programma, terwijl het succes van ons eerste te laat kwam, om een wending ten goede te brengen. Aan den anderen kant hebben de verbeteringen aan onze accomodate, tribunes en ingangen en ten slotte de verlichting, veel gekost, en het afgelasten van den wedstrijd Amsterdam- Admira was een groote strop. Ons vrijwilliq trainingsfonds is ook vrijwel opgedroogd, na jarenlang zoo prachtig gevloeid te hebben. Kortom het Bestuur achtte zich niet verant- woord gelden aan feestelijkheden uit te geven. Mochten onze leden behoefte qevoe- en bij ons 40-jarig bestaan, toch een klin kend bewijs van waardeering te geven, dan meent het Bestuur, dat daarvoor andere objecten dan feestviering gevonden kunnen worden Er zijn verschillende dingen, die dringend noodig zijn, en wier verwezelijkinq J voortduring het Bestuur zwaar op de maag ligt. Denk maar eens aan ons club huis of beter gezegd: onze kleedkamers! Wij hebben ons zoo langzamerhand al met de idee verzoend, dat het eerste 40-jariq jubileum eener voetbalvereeniging in Am sterdam, hoe zeer dit misschien ook door aan historie en traditie hechtende Amster- damsche voetballiefhebbers betreurd moqe worden, mm of meer onopgemerkt voorbij zal gaan Onze eenige hoop en grootste vreugde bij het 40-jarig Jubileum zal wezen een eerste elftal, dat soliede aan den kop der competitie gaat! En daarop moet ieder A.F.C.-er, voor zoover hij daartoe kan medewerken zich concentreeren. In de voorgaande „Schakels" heb ik reeds uiteengezet, hoe men tot een betere sportieve opbouw kan komen. Wij moeten daaraan absoluut vasthouden doch dan is medewerking over alle linies en wederzijdsche appreciatie beslist noodza kelijk. Ten, slotte kan ik niet nalaten ook in ons Clubblad de prachtige prestaties van ons nationale elftal te memoreeren. Waarlijk ieder Nederlandsch voetballliefhebber kan daarop trotsch zijn en hoevelen, die zich nooit om onze sport bekommerd hebben, zijn zich thans niet voor onze voetballerij gaan interesseeren. Het is thans met recht overal „voetbal" wat de klok slaat. Zij, die indertijd in het streven van de l .C„ of meer speciaal van Karei Lotsy om tot opvoering van het spelpeil te komen al leen een streven naar een goed nationaal elftal, zagen en dit min of meer als een qe- vaar voor de voetballerij in het algemeen beschouwden - ik heb mij in het Amster- damsche Sportblad zaliger nog eens teqen een dergelijken aanval verzet komen nu wel in hun hemdje te staan. Het bewijs wordt thans wel geleverd, dat dergelijke topprestaties als van onze Oranje-elf, juist het middel bij uitnemendheid zijn om de be langstelling wakker te schudden. Ik ben ervan overtuigd, dat alle Clubs de vruchten daarvan zullen plukken. Niet alleen, omdat er voor de Clubbesturen uit de methodes en ideeen der T.C, nuttige leering te plukken is, maar ook doordat van deze in de laatste weken zoo enorm gegroeide belangstellinq zeker een deel blijvend voor onze sport qe- wonnen zal blijken te zijn. Het heeft mij bijzonder gefrappeerd, dat de „kerels na hun moeilijke en daarom zoo schitterende overwinning op het krachtiqe Iersche elftal „den Karei" op hun schouders hieven. Dit bewijs van appreciatie voor hem, die met zijn medewerkers, hun den weq gewezen heeft om hunne hoogste aspiraties als spelers in vervulling te doen gaan, om de mooiste sportieve voldoening te smaken, zal vqpr Lotsy de grootste satisfactie qe- weest zijn, welke hem ten deel kon vallen. En ons. dankbare toeschouwers, deed deze geste der spelers eenigszins begrijpen tot weik een hoogen trap van vertrouwensvolle samenwerking men het daar in den Haaq gebracht heeft; wat men met mentale trai ning bereiken kan en hoe juist de K.C haar keuze in verband met de mentaliteit van het materiaal bepaald heeft. 17 April 1934. I. H. GALAVAZI. WELKOM BABY! Ons is een nieuwe baby geboren, een baby, die er welvarend uitziet en de eerste treden op het levenspad stevig gezet heeft. De actieve secretaris van A.C.C., Mr. Arnold Eysvogel, die verleden jaar met zijn wekelijksche mededeelingen zeer veel bij droeg tot een versterking van den onder ingen band, „schonk het leven" aan Nr. 1 van Rond de A.C.C. Pitch, waarin officieele mededeelingen en belangrijke nieuwtjes zijn opgenomen van onze A.C.C. Gaarne ons compliment en veel succes verder! A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders!

Schakels (clubbladen) | 1934 | | pagina 4