WAT IEDERE A.F.C.-ER BEHOORT TE WETEN! Het tweede nog steeds onderaan. Geen feestelijkheden bij ons 40-jarig bestaan. De prestaties van ons Oranje-team. Het begint er langzamerhand voor ons 2de elftal donker uit te zien. Leek aanvan kelijk de situatie nog vrij hoopvol, toen 2 puntjes uit 3 wedstrijden voldoende waren om van de laatste plaats te komen, thans blijft nog maar één wedstrijd over, n.l. H.R.C. 2 uit, welke ons deze zoo begeerde puntjes kan opleveren. Er is dus slechts één parool: Deze wedstrijd moet gewon nen worden. In den met 20 van de kam pioenen H.F.C. 2 verloren wedstrijd was het vertoonde spel overigens lang niet on verdienstelijk. Ware onze uit 4 Junioren en één veteraan samengestelde voorhoede vóór doel niet zoo machteloos geweest, dan kon zelfs van een behoorlijk partijtje gesproken worden. Men had echter een groot ontzag voor de pootige K.F.C.-backs en je krijgt in dergelijke wedstrijden nu eenmaal de scoringskansen niet op een presenteer blaadje. Ook hier is het weer het oude liedje, in het veld speelt men vrij aardig, doch, zoodra men het strafschopgebied be treedt, is het mis. De 3—1 nederlaag tegen W.F.C. 2 uit, was bepaald teleurstellend. De gewijzigde voorhoede bleek evenmin productief en tot overmaat van ramp werd Jaap v. Nek, die zoo energiek mede hielp om zijn oude elftal te redden, nog met een lichte hersenschudding uitgeschakeld. Ge lukkig is het nog goed afgeloopen. Jaap voelt zich best, doch zal voorloopig wel niet meer actief kunnen assisteeren. Het derde staat nu Zondag a.s. ook voor zijn laatsten wedstrijd. Spartaan 3 is al klaar en heeft de laatste puntjes binnen. Ons 3de moet dezen wedstrijd ook winnen om met Spartaan gelijk te komen. Jongens, doe toch je best om dit te bereiken! De bekercompetitie schiet heelemaal niet op. Het is duidelijk, dat men op die manier het laatste restje belangstelling van de zijde van spelers en publiek kapot maakt. Het wil mij voorkomen, dat men door kampioe nen en degradatie-candidaten uit te schake len al een heel eind zou opschieten, terwijl waarschijnlijk vele vereenigingen er mede accoord zouden gaan, als bij de bepaling van het terrein, niet alleen het lot zou be slissen, doch tevens met het overige wed strijdprogramma werd rekening gehouden. Ons 1ste elftal heeft ondertusschen enkele oefenwedstrijden gespeeld, waartoe wij s avonds op ons veld zoo uitstekend ge legenheid hebben. Tegen D.W.S. toonde men weer tot een goede prestatie in staat te zijn. 2—2. Blauw-Wit brak echter de lange reeks van overwinningen en gelijke spelen. De 5—1 nederlaag was een groote teleurstelling, doch had als waarschuwing voor den volgenden bekerwedstrijd mis schien toch zijn waarde. Het zou zoo n mooi succes voor ons 1ste elftal zijn, indien men het nog eens ronden verder kon brengen. Ook als overgang naar het komend sei zoen van ons 40-jarig jubileum, is dit van niet te onderschatten waarde. We kunnen thans al vaststellen, dat de viering van dit jubileum, indien er al van feestelijkheden sprake kan zijn, slechts heel bescheiden in intiemen kring zal plaats vinden. Onze finan- cieele positie is van dien aard, dat er aan eenige viering niet gedacht kan worden en het Bestuur heeft reeds een overeenkom stig besluit genomen. Een en ander in ver band met de werkzaamheden der Feest commissie, welke reeds met voorloopige plannen en calculaties (Revue!) voor den dag was gekomen. Verschillende oorzaken - 3 - A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders!

Schakels (clubbladen) | 1934 | | pagina 3