De dames-afdeeling. Thans met een enkel woord over onze Dames-afdeeling. Het vorige seizoen speel den zij 7 wedstrijden, waarvan er 5 werden gewonnen en 2 werden verloren. Het succes was dit jaar minder, waaraan het niet-mede- spelen van de dames Sanders, die tot de sterksten behoorden, niet geheel vreemd zal zijn. De dames openden het seizoen met een wedstrijd tegen Kampong te Utrecht, waar tegen de verwachting in werd verloren. Tegen de V.R.A.-dames thuis werd de achterstand op de eerste innings echter in een gedecideerde overwinning omgezet. De 28ste Juli 1933 bracht tegen Rood en Wit 'n zware innings-nederlaag voor A.C.C. en wel zóó, dat onze dames plotseling geheel in zak en asch zaten. Deze nederlaag werd ech ter goed gemaakt door thuis met innings te winnen van Kampong. Als laatste wedstrijd vond nog te Haarlem plaats de ontmoeting tegen Rood en Wit, waar het een haartje heeft gescheeld of A.C.C. had revanche ge nomen. Zooals steeds bestond er bij de dames gedurende het geheele seizoen behoorlijke belangstelling voor de wedstrij den en de oefenavonden. Faits divers. Uitgezonderd in het begin van het seizoen was het oefenen in de kooi dit jaar vrij matig; op een vast stel na, kwamen veel spelers zeer onregelmatig, weinig of in het geheel niet oefenen, zulks niettegenstaande onze spelers toch heusch nog wel wat oefe ning kunnen gebruiken. Eenige spelers heb ben dank zij hun regelmatig oefenen dit sei zoen, hetzij met den bal, hetzij met het bat, behoorlijke resultaten bereikt en beter ge speeld dan in vorige seizoenen. Tevens wil ik U nog mededeelen, dat door het bestuur ernstige pogingen zijn ge daan om werkelijk een „eigen terrein te krijgen. Deskundigen verklaarden echter, dat het zgn. Eilersveld niet in een groot en behoorlijk cricketveld was te veranderen, tenzij men er een paar duizend gulden aan kosten voor over had; bovendien zou dit ter rein dan nog een jaar onbespeelbaar moeten blijven liggen. Voorloopig zal een eigen ter rein dus nog op het A.C.C.-verlanglijstje geplaatst blijven. Evenals het vorige jaar zijn wij ook dit seizoen buitengewoon veel dank verschul digd aan Wim Staats; ook dit seizoen zorgde hij er weer op uitstekende wijze voor, dat het materiaal punctueel in orde was. Met tegen slag had hij helaas al dadelijk te kampen, toen het net van de kooi nu niet bepaald heel sterk bleek te zijn, maar hij wist er wel raad op; een oud net werd te voorschijn gehaald om het nieuwe zooveel mogelijk behulpzaam te zijn in het tegenhouden der ballen en de overige zwakke plekken wer den door Wims zachte en zorgzame hand geheeld. Het geheele seizoen door holde hij avond aan avond van zijn kantoor recht streeks naar het A.F.C.-veld om tijdig de hekken te ontsluiten en een waakzaam oog op zijne attributen te houden, om dan ein delijk laat in den avond zijn hongerige maag tot bedaren te brengen. Als een zorgzaam vader, als een pater familias, vulde hij de bags met het beste wat hij had, opdat wij, A.C.C.-ers, van een cricket-Zondag zouden kunnen genieten. Wellicht was zijn taak dit seizoen nog zwaarder dan voorheen, daar hij tengevolge van de bezuinigingen slechts het noodzakelijkste materiaal tot zijne beschik king had, maar met kennis van zaken en met waar enthousiasme heeft hij zich er door heen geslagen. Wim, onzen hartelijken dank; je winterslaap heb je drommels hard noodig gehad om op verhaal te komen en je opnieuw met frisschen moed ook het komende seizoen aan je zware taak te wijden, aan de vervul ling van welke taak zooveel afhangt voor - 13 - A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders!

Schakels (clubbladen) | 1934 | | pagina 13