en F. Riechelmann, welke laatste te Utrecht tegen Kampong I, in den wedstrijd met zeer hooge totalen, de hattrick verrichtte. H. Oli ver bowlde in de competitie minder goed dan in de vorige seizoenen, tegen V.R.A. I in de finale om het Koopmansbat toonde hij echter op ondubbelzinnige wijze, dat hij nog steeds een van de beste bowlers in Nederland is. Het N.C.B.-bestuur stichtte een derde klasse en op zijn verzoek kwam A.C.C. met haar TWEEDE elftal in deze klasse uit, echter onder het uitdrukkelijk voorbehoud van A.C.C. van haar recht om het komende seizoen, ongeacht haar plaats op de rang lijst, weer in de 2de klasse uit te komen. Achteraf bleek dat dit voorbehoud geheel overbodig was gemaakt, want op soliede wijze behaalde ons tweede elftal met 8 pun ten voorsprong op nummer 2 het ongeslagen kampioenschap van zijne afdeeling. De eerste en de laatste wedstrijd moesten juist tegen V.V.V. 3, de zwaarste concurrent, worden gespeeld, doch in beide wedstrijden werd de overwinning behaald, in Watergraafsmeer op overtuigende wijze, thuis eerst na de noodige spanning. In de overzichten is reeds naar voren gebracht, hoe speciaal in het tweede, de saamhoorigheid en het enthou siasme hoogtij vierden. Van de 8 gespeelde wedstrijden werden er 2 met innings en 6 met runs gewonnen, voorwaar een knap stuk werk als men er rekening mede houdt, dat tal van malen spelers aan het eerste moesten worden afgestaan. De meeste runs werden gescoord door J. v. Steenbergen met 207. A. Eysvogel met 187 en P. Sanders Jr. met 158 de meeste wickets werden gewonnen door E. Inglis Arkell met 36, J. v. Steen bergen met 25 en P. Sanders Jr. met 24 Dik Prent speelde slechts 2 wedstrijden voor het tweede en nam daarin 9 wickets voor 31 runs en scoorde in één innings 39 runs. Het behaalde kampioenschap werd op Zondag den 30sten Juli 1933 bij Kempinsky op zeer geslaagde wijze gevierd: de stemming van de ca. 30 aanwezigen was opperbest, ja zoo best dat velen het feestvieren hebben voortgezet tot vroeg in den ochtend. Zij nog vermeld, dat E. Inglis Arkell in den wedstrijd tegen V.R.A. 3 op het Stadion de hattrick ver richtte, waarvoor hem de zijden pet op het grijs-jonge hoofd werd geplaatst. Het DERDE elftal zag zich op het laatste oogenblik in het leven geropen en nam deel aan de Zondagscompetitie van den A.C.B. Het was vooruit bekend, dat dit elftal een der laagste plaatsen zou gaan innemen, de bedoeling was dan ook geweest om alle leden en adspiranten in de gelegenheid te stellen aan competitie-wedstrijden deel te nemen. Toch heeft het derde zich kranig geweerd, vooral tegen de sterkere tegenstanders in zijne afdeeling; het was alsof het ons derde er juist om te doen was de sterkere teams dwars te zitten. Bij den eindstand stond het 3de op de 8ste plaats van de 9. Het batten was vrij zwak, maar de zwakte zat vooral in het gemis van een eenigszins behoorlijken aanval, maar over veel bowlers beschikt A.C.C. helaas nog niet, zoodat deze kwaal voorloopig nog wel zal blijven bestaan. Het VIERDE speelde dit jaar in de afdee ling B. van de Zaterdagmiddag-competitie van den A.C.B. en bereikte daar de 2de plaats. Tot bijna aan het einde van het sei zoen was de spanning in deze afdeeling groot, daar èn A.C.C. én Albion de beste kansen op de eerste plaats hadden. Albion was m.i. voor deze afdeeling veel te sterk en in dit verband is de uitlating van een der Albionspelers na den door ons gewonnen wedstrijd A.C.C. Albion ,,dit is de eerste wedstrijd waarin we hebben gecricket wel typeerend. De overige elftallen werden door Albion gewoonweg verpletterd. Jammer dat ons vierde zich eenige malen met een draw tevreden moest stellen. W. Brusse scoorde EENIG IN AMSTERDAM - 11 A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerder»! inwin

Schakels (clubbladen) | 1934 | | pagina 11