NESTEIROIJ rechter het einde aankondigde. Het leukste was echter nog, dat wij ons na afloop niet konden wasschen. Gelukkig, dat de stem ming in ons team niet had geleden, zoodat wij ons over dit ongemak spoedig heenzet- ten. Een kop thee deed in dit verband heel goed dienst, niet waar Dio? Onze laatste wedstrijd bracht ons tegen onze grootste concurrente Spartaan 3. Onze uitwedstrijd bracht een gelijk spel 2 2). Reeds in de kleedkamer bemerkte ik, dat de stemming buitengewoon was, zoodat ik het ergste voor onze tegenpartij vreesde. Wij begonnen dan ook vol goeden moed en bestookten reeds dadelijk reeds dadelijk het vijandelijk doel. Een corner op onze goal werd ons echter noodlottig, want met een keurige kopbal doelpuntte ons oud-lid Nieuwenhuis voor de Spartaan. Dit was voor ons echter het sein beter aan te pak ken. Het vlotte dan ook zoo geweldig, dat wij met rust reeds een 41 voorsprong hadden. Het vertoonde spel was in elk opzicht te vredenstellend en na de thee begonnen wij dan ook met een gerust hart. Spartaan klemde echter de tanden op elkaar, en ge holpen door een inzinking onzerzijds, be leefde ons doel gevaarlijke oogenblikken. Zelfs werd de stand 4—2. Spartaan begon steeds meer op te dringen wel wetende, dat zelfs een gelijk spel voor hen voldoende was. Deze taktiek werd hun echter noodlottig, want na een snelle uitval doelpunten wij andermaal. Zonder al te groote inspanning voerden wij den stand op tot 62, waarna Spaartaan ook nog eens doelpuntte (6—3). Dit was nu eens een wedstrijd zooals men maar veel te weinig speelt. Ofschoon toch voor beide elftallen iets op het spel stond, liet geen enkele speler zich verleiden tot unfairheid. Geen wanklank werd gehoord en indien de scheidsrechter al eens voor een free-kick moest fluiten, dan kwam deze meer voort uit jeugdig enthousiasme dan uit de bedoeling gemeen te spelen. Ook na af loop gaf de Spartaan aanvoerder blijk uit het goede hout gesneden te zijn, want hij was de eerste die mij met het behaalde re sultaat feliciteerde. Ik heb reeds verschei dene malen wedstrijden tegen een Spartaan elftal meegemaakt, doch steeds weer word ik getroffen door de sportieve geest, die er in deze Vereeniging heerscht. In dit op zicht kan de Spartaan aan elke andere club als voorbeeld gesteld worden. Speciaal heb ik de namen van de goal- getters verzwegen, omdat ik van meening ben, dat deze slechts de uitvoerders waren van den wil van de andere spelers. Ieder wilde een zoo gunstig mogelijk resultaat be reiken en deed daarvoor zoo goed mogelijk zijn best. Een uitzondering bestond er niet. Laten wij tegen H.E.D.W. 2 ook zoo spe len, dan zal ook deze wedstrijd voldoening geven. EFFEMM. ADSPIRANTEN B. Heel veel heb ik ditmaal niet te schrij ven omdat er zoo weinig wedstrijden zijn gespeeld. Deze komen steeds weer op het zelfde neer. Aardig spel in het veld, doch voor goal zijn jullie absoluut ongevaarlijk. Dit komt echter m.i. hoofdzakelijk daardoor, dat jullie in lichaamsgewicht stukken lich ter zijn, dan de tegenpartij. Indien jullie tegen een tegenpartij spelen die in „ge wicht ongeveer met jullie overeenkomt, dan komen er ook betere resultaten. Spe ciaal de wedstrijden tegen Ajax en Blauw- Wit, ofschoon beide werden verloren, gaven mij voldoening. Doelverdediger Boven heeft een gunstig debuut gemaakt en ik zou hem aanraden geregeld onder leiding te trainen. AMSTERDAM A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders! 9

Schakels (clubbladen) | 1934 | | pagina 9