J.L. H. SMITS Warmoesstraat 42, Amsterdam IJZERWAREN EN GEREEDSCHAPPEN OP ELK GEBIED beweren, dat door deze samenloop van om standigheden het bewijs geleverd wordt, dat een leider het eenige was, dat voor succes noodig is. Daarvoor is de werkzaamheid van Ad nog te kort van duur geweest. Maar aan het feit valt niet te tornen en voor v. Wijlen zal het een groote voldoening zijn. In ieder geval moeten wij hem dankbaar wezen, dat hij deze taak, waaraan zulke groote risico's resp. teleurstellingen verbon den waren, op zich heeft durven nemen, en ik acht het dan ook van het grootste be lang, dat wij principieel op den ingeslagen weg voortgaan. Als we het hier maar eens zijn, dan komt de verdere organisatie van een gezonde samenwerking over alle linies van zelf wel en daarmee de kans op ge prolongeerd succes. Mochten er sceptici zijn, die alles liever in handen van het Bestuur zien, welaan laten zij dan maar gaan zoeken naar andere functionarissen, die naast de vele be slommeringen, welke een behoorlijke ver vulling hunner functie naar binnen en naar buiten meebrengt, ook nog de mentale training als zij daarvan tenminste eenig begrip hebben kunnen waarnemen. Heusch, wie zich in de laatste jaren voor alles wat op voetbalgebied hier in Neder land gebeurd is, geïnteresseerd heeft, moet toch wel begrepen hebben, dat het bereiken van succes op het groene veld niet meer zoo eenvoudig is, als toen men vroeger om het zoo maar eens uit te drukken alleen maar voor z'n genoegen speelde. Karei Lotsy tracht nog maar onvermoeid de oogen der voetballers voor dit feit te openen en ieder, die eenige verantwoordelijkheid in een ver- eeniging draagt, daarvan te doordringen. Ieder lid van eenig gezag moet zijn invloed in zijn vereeniging aanwenden, opdat deze lessen ook bij ons in de practijk worden ge bracht. Het is moeilijk, doch als de taak voor den een te zwaar is, dan moet een an der bereid zijn haar gedeeltelijk over te ne men. En dat is de rol der leiders. Wil de uitvoering dezer taak perfect zijn, dan die nen spelers en niet-spelers in hen de plaats vervangers van het Bestuur te zien en zij zelf moeten zich in de wetenschap, dat het Bestuur achter hen staat, volkomen van hun moeilijke positie bewust zijn. Met dit weder- zijdsch vertrouwen en onderlinge waardee ring over alle linies staat en valt de heele zaak. Kon men in het grijs verleden nog zeg gen, dat men „alleen maar voor zijn genoe gen speelde, toen men zelf de kalklijnen trok en meer dergelijke onontbeerlijke werk zaamheden „in eigen beeheer" verrichtte, de uitbreiding der clubs met geperfectio neerde accomodaties, trainers, kortom al die gemakken, welke een vereeniging van eenige beteekenis haar leden biedt, maken dat de spelers naast het genoegen, hetwelk princi pieel in hun sport als ontspanning moet ge legen zijn, ook verplichtingen tegenover hun club, welke hun zooveel biedt, gekregen hebben. In zijn hier kortelings gehouden le zing wees de voorzitter der Keuze-Comm. uitvoerig op deze verandering, welke in den loop der jaren gegroeid is. Hij voegde hier aan toe, dat de spelers, wien de eer te beurt valt de kleuren hunner Club in de hoogere elftallen te mogen verdedigen, dit veelal nog niet beseffen. Eerst op lateren leeftijd be grijpt men dit beter en hij drukte den spe lers op het hart: Zorgt dat je later mooie herinneringen aan je voetballoopbaan hebt en je nooit behoeft te verwijten, dat je wel eens in je plicht te kort geschoten bent. En zóó is het! Dan pas geeft onze sport vol komen voldoening als men na vervulling van zijn plicht, met welke moeilijkheden die ook verbonden is, zich in het verdiende succes kan verheugen. Onze eerste elftal- Iers zullen dit wel het beste beseffen, als ze met trots aan die laatste 12 punten denken! Amsterdam Keizersgracht 480 Tel. 34845 's-Gravenhage Kneuterdijk 2a Tel. 112337 - 5 - A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders!

Schakels (clubbladen) | 1934 | | pagina 5