WIJNAND Co. Café „Moderne Effecten en Assurantiën A.F.C.= bezoekt nooit genoeg worden aangedrongen. Zelf heb ik de beteekenis van het K.N.V.B.- junioren elftal herhaaldelijk naar voren ge bracht, en zal ook niet ophouden te her halen, dat daarin onze toekomst ligt. Dit elftal dient zorgvuldig getraind te worden en iedere speler, die niet de vereischte karakter-eigenschappen blijkt te bezitten, iedere kankeraar of ondermijner der disci pline dit geldt trouwens voor alle elf tallen, maar heel in het bijzonder voor de juniores wien zulk een belangrijke taak wacht worde onherroepelijk verwijderd. Karei Lotsy zou zeggen: „Donder ze eruit!" en hij heeft gelijk. Hier ligt de taak der leiders. III. Het is een verheugend feit, dat men er langzamerhand van doordrongen wordt dat het „leidersinstituut" de aangewezen weg is, om uit de impasse te komen. De Heer Herberts, voorzitter der Keuze- Commissie van den K.N.V.B., vertelde het Zaterdag j.l. zoo duidelijk: Een trainer heeft alleen de practische training uit te voeren. Maar voor de mentale training, waaraan men nooit genoeg aandacht kan schenken, dient de leiding der Vereeniging te zorgen. Daar ondertusschen de Be stuursleden, die uiteraard hun vrijen tijd reeds voor een belangrijk deel aan de Ver eeniging voor andere werkzaamheden schen ken, meestal niet meer in de gelegenheid zijn om bovendien nog geregeld contact met de spelers op trainingsavonden te onder houden, treedt in hun plaats de „leider op. Ieder elftal een leider, die het volle ver trouwen van spelers en Bestuur heeft en tusschen beide de schakel vormt, wanneer het geregelde contact door vrijwillige om standigheden mocht ontbreken, dat is de op lossing! Ik herhaal, het is inderdaad een reden tot verheugenis, dat deze beteekenis van het „leiders-instituut" thans ook bij ons zoo- N.Z. VOORBURGWAL 318 AMSTERDAM TELEFOON 33515 wel door spelers als niet-spelers wordt in- gzien. Met de lagere elftallen zijn wij dit seizoen al begonnen. Enkele weken geleden werd op speciaal verzoek en op voordracht van de eerste elftallers Dr. A. v. Wijlen tot leider van het 1ste elftal benoemd. In zijn plaats zal nu de Heer J. F. Scheepens als zoodanig bij de Juniores optreden. Beiden Heeren zij veel succes toegewenscht! De taak der leiders heb ik al meermalen uiteengezet, zoodat ik hierover niet nog maals uitvoerig behoef uit te wijden. Maar op de hoofdzaak kan nooit genoeg worden gewezen: aankweeken eener goede menta liteit, dus opvoeden tot goede A.F.C.-ers, tot sportieve voetballers, die alles voor hun club overhebben en beseffen en waardeeren, dat ook zij een deel der A.F.C.-organisatie vormen. Juist om in deze taak volkomen vrij te staan, blijve de samenstelling der elftallen in handen der Elftal-Commissie en Sub- Commissie, al moet natuurlijk een goede samenwerking bestaan, zooals dit trouwens tusschen alle Commissies een eerste ver eischte is. Uiteraard staat dit instituut bij ons nog in de kinderschoenen en moet het nog veel uitgebouwd en verbeterd worden. Hiervoor is de medewerking van nog veel meer oudere leden noodig. Het gaat inderdaad om de toekomst van A.F.C. Helpt het Be stuur en steunt onze jongens, opdat een goede organisatie worde opgebouwd geba seerd op vertrouwen waarin voor gekanker en afbrekende critiek geen plaats meer is. IV. Van verschillende zijden werd er op aangedrongen een organisatie voor het vergezellen van ons eerste bij uitwedstrij den te scheppen. We hebben het tegen „Alcmaria" weer eens gezien, de wil is er wel, maar het schijnt altijd weer even aan gepord te moeten worden. Dick Bessem had inderdaad zeer veel voldoening van zijn G. J. DE BOER LEIDSCHEPLEIN HEILIGEWEG 26 A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders! HET TREFPUNT CONCERT EN DANCING 3

Schakels (clubbladen) | 1934 | | pagina 3