Tj. REYINGA KONINGINNEWEG 144 niet anders of dit heeft zijn gunstigen in vloed. We weten allemaal wel, dat de eene speler meer capaciteiten heeft, dan de ander en we moeten bij een beschouwing als deze, met de omstandigheden daarvan rekening houden. Bij momenten van „echt willen", van ge heel zich geven, was en is dit elftal tot vele goede dingen in staat. Zoo b.v. de laatste wedstrijd bij het „Vijfde" VolewijckersA.F.C. (Buikslo- termeerpolder, zeer lastig te vinden en een heel eind weg.) We tellen 9 spelers plus een invaller maakt tien. We kijken elkaar aan, zon der iets te zeggen ook geen wenkbrauw- gefrons, van „kiften" heelemaal geen sprake. Zie je, dat is een voorbeeld voor menigeen! Even meen ik toch een zucht te hooren, ('t kan ook de sterke wind geweest zijn, want er woei een orkaan dien dag). Met een lachend gezicht zei ik: „Nu, jongelui iedereen een schepje er boven op, houd je aanval in tact, binnenspelers den bal goed ophalen en met een back spelen". Dit bleek njet slecht te zijn, want V. begon met den sterken wind mee en lette daarbij niet te veel op buitenspel. Het begin voor ons is goed, doch als er 20 minuten op het uiterst zware, kleverige veld gespeeld zijn, is het onze jongens aan te zien, dat ze het niet houden zullen. Nog even een opleving, maar dan is het mis en achter elkaar wordt het 2—0. Tot rust blijft deze stand zoo. En nu tijdens de rust in de kleedkamer. Zoudt U denken dat er één bij was, die over den ontbrekenden elfden speler sprak. Geen denken aan. Dit trof me. We praten eerst over alles en nog wat en dan opeens een paar spelers tegelijk: „Zeg maar we maken ook nog wel een „goal" met den wind mee". VERHUISD TANDARTS van KONINGINNEWEG 225 NAAR Natuurlijk zeg ik daartoe zijn jullie best in staat. Verwacht dit ook van jullie. Het spel begint weer en na den aftrap wordt direct een mooie aanval ondernomen en we hebben succes ook 2—1. Wat ge makkelijk en wat eenvoudig toch! Na den aftrap zitten we er weer direct op, maar dit keer zijn de Volewijckers er bij en brengen ons doel meteen in gevaar. Onze doelman is echter op zijn post. En dan... dan gaat onze „kleine man" Suurbeek er van door, een fijne voorzet en de stand is gelijk 22. Twee prachtige doelpunten. Daarna is het een lust om te zien, hoe onze jongens wer ken en dat kan niet onbeloond blijven. Ze zitten er op als duivels een bezieling van je welstegeregeld maar weer nieuwe aanvallen en dan wordt een der V.-achter- spelers zóó door Grimberg in het nauw ge dreven, dat hij gedwongen wordt „in eens" den bal weg te trappen, om er tenminste nog iets van te maken. Doch het is uitstel van executie, want de bal krijgt een ge heel verkeerde richting (d.w.z. voor ons juist niet) en verdwijnt in het doel. We leiden dus met 3 2. Bravo „man nen". Het lijkt wel of V. nu pas wakker wordt. Ze spelen dan ook inderdaad een zeer behoorlijk spel, en het is te merken, die druk kan A.F.C. niet weerstaan. Hoe lang nog. Ruim een kwartier is er nog te spelen en dan is het gelijk 33. Onhoud baar voor onzen doelman. Er zijn dan nog 10 minuten te spelen en ik meende goed te doen om de spelers toe te roepen: „jongens houdt vol, nog een paar minuten". Ze hebben dat gedaan en met uiterste krachtinspanning. Piet Verhaaf- Bulsing - Fürstner - Harzman, ja allemaal. Jongens dat hebben jullie fijn gedaan hoor! Bravo!! Nu ik voortaan bij de K.N.V.B.-Junioren zal zijn, kan ik jullie dus niet verder blijven MANFIELD's RELIABLE VOETBAL a FI. 8.25 BECKING KAPPELLE Club-Besturen wendt U voor de in gebruik bij A.F.C. en meerdere vooraanstaande vereenigingen tot de alleen-importeurs voor Nederland: PRINSENGRACHT 729, AMSTERDAM-C., Tel. 30237 13 A.F.C.-crs, begunstigt onze adverteerders!

Schakels (clubbladen) | 1934 | | pagina 13