J.L. H. SMITS Warmoesstraat 42, Amsterdam IJZERWAREN EN GEREEDSCHAPPEN OP ELK GEBIED SUPPORTERSWEE. In de A.F.C.-kringen steeg de angstige spanning ten top. Elke wedstrijd was van het grootste belang. Tweemaal moest 't eerste 't hooge Noorden in en tweemaal had het den steun van zijn supporters noodig. De eerste maal moest men naar de marine-stad om H.R.C. te bekampen. Elftal en supporters kropen in een piekfijne, door Arie gechar terde autobus en de rest kwam in particu liere vehikels. Twee getrouwde bus-passa giers hadden geen sleutel medegekregen en moesten dus tijdig naar Mokum terug. Be reidwillig werd hun een plaats ingeruimd in een particulier vehikel, dat zich den wijdschen naam van auto had toegeëigend. Direct na den wedstrijd (die, gelukkig, een kostbaar puntje opleverde) werd de lange terugreis ondernomen. Na lang zoeken werd het ve hikel in een straatje teruggevonden en hij gend en puffend werd gestart. Alles ging prachtig totdat de pont bij den Hembrug werd bereikt. Het vehikel vertikte het, zuchtte en pufte nog harder dan voorheen, maar bleef hardnekkig op zijn plaats. Het ve hikel moest geduwd worden en met een kracht van 3 P.K., opgeleverd door I, Willy en Eys, werd de weg naar den Spaarndam- Jmerdijk zóó vlug afgelegd, dat de drie paar den krachten tot nul werden gereduceerd en de autobus via Haarlem en, ondanks een „noodzakelijk" oponthoud van ruim een uur in Alkmaar, toch ver vóór het vehikel thuis was. Zóó leef je voor A.F.C., zóó heb je voor je club wat over. Ook de zwaar bevochte zege te Alkmaar op Alcmaria Victrix leverde supporters weeën op. Na het behalen der overwinning snelde de eene A.F.C.-auto na de andere te rug naar Amsterdam om de mare te versprei den. Drie races aan den kop. De Hembrug, de gemaledijde, komt in zicht, een geknars van remmen, eenige zwenkingen en gedeukte achter- en voorspatborden en ontzette wie len. Twee wagens in de reparatie, groote sensatie op den weg, maar tevens een mede leven met de reparatie van het eerste en de sensatie in de afdeeling A van de tweede klasse. ALCEDO. DE VETERANEN IN ACTIE. Op het gezellige veld tusschen de hoo rnen van den Hout heeft de Amsterdamsche Good Old een 2—0 zege behaald op de Haarlemsche dito. Op een uitstekend be speelbaar veld stellen de partijen zich op. Knappe en leelijke, oude en minder oude mannen, al dan niet voorzien van nieuwe kisten doen hun best om het bruine mon ster te bemachtigen en tusschen de palen door te werken. Hopelooze pogingen wor den aangewend, afgewisseld door een aar zelend schel fluitje van een jongen man, die wat men noemt de touwtjes in handen heeft en als algemeen dirigent voor beide partijen optreedt. Olie-Bor verdedigt het rood-zwar- te doel op sublieme wijze en zijn lange ar men en beenen verhinderen doorboring van het heilige net. Eys beschouwt den paal en de lat als het doel en de slanke Arie zui vert met lange trappen zijn gebied. Ram- bonnet en George snellen langs het lijntje, maar met de rust is het nog steeds nul-nul. Opgekikkerd door heete thee en dikke koe ken pakken de veteranen opnieuw aan. Hevige duellen vinden plaats tusschen George en Dr. Spoelder, die als Fransche locomotieven recht op elkaar in stormen, met het eenige verschil, dat hier geen on gelukken worden veroorzaakt en alleen de lachspieren het kwaad te verduren hebben. Willy, de sub-captain, specialiseert zich in het opnemen van de situatie en het uitstoo- ten van raadgevingen. Piet Bos kent maar één wing. Eindelijk tien minuten voor het Amsterdam Keizersgracht 480 Tel. 34845 's-Gravenhage Kneuterdijk 2a Tel. 412337 ii A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders!

Schakels (clubbladen) | 1934 | | pagina 11