18 JANUARI. Ik weet niet, of het U gaat zooals mij, maar voor mij is een verjaardag altijd een dag van bijzondere bekoring. Er zijn pessi misten, die zeggen, dat je op je verjaardag weer een jaartje dichter bij je houten hotel letje gekomen bent. Doch ik voel meer voor de optimistische opvatting, dat je zoo'n dag meerdere consumpties mag nemen, omdat je ondanks ons „veilig verkeer" het er weer 'n jaar veilig hebt afgebracht. Zoo is ook de 18e Jan. een feestdag, een feestdag voor ons allen. Want dan is onze club, onze A.F.C., jarig. En ook deze ver jaardag is weer gevierd op de wijze, die bij ons gebruikelijk is: met een reunistendiner en met onderlinge wedstrijden. Dit reunistendiner was een der meest ge slaagde, die we ooit hebben gehad. 55 A.F.C.-ers, van oud tot jong, van dik tot dun, hebben aan den feestdisch blijk gegeven van hun onvergankelijke liefde voor onze oude club. Er waren er, die dat in een speech tot uiting brachten en zonder iemand te kort te doen, moet de prijs der welsprekendheid dit jaar in drieën gedeeld worden. Eén deel gaat naar Schaf Scheepens, die een „causerie hield, die de jongeren boeide en de anderen bekoorde. Het tweede deel gaat naar Galli, die een openingsrede hield, die niet anders betiteld kan worden dan „magistraal". Onze praeses heeft èn in Bonds- èn in A.F.C.-kringen de reputatie, een makkelijk en vlot spreker te zijn, doch zijn openings speech was toch wel het beste, dat op dit moeilijke gebied mogelijk was. En het derde deel van de „Prix d'Eloquence" is voor Pim van Raamsdonk; onze dokter hield een tafel rede, stoer van taal en brandend van club liefde. E. Rood en George Kromschröder ver wierven samen den Nobelprijs. Het is wel licht niet onnoodig om hier eens dieper op de beteekenis van onzen Nobelprijs in te gaan. Eenige jaren geleden heeft Gé Bosch, die als eerelid vrij van contributie is, mee gedeeld, dat hij dit bedrag toch ter beschik king stelde, doch dat van dat bedrag ieder jaar een souvenir gekocht moet worden, dat aan de reunistentafel overhandigd zal wor den aan dat lid of aan die leden, die zich naar het oordeel van het Bestuur geduren de een jaar buitengewoon verdienstelijk ge maakt hebben. Dat dit jaar de keuze op Rood en Krom schröder viel, zal ongetwijfeld algemeen worden toegejuicht. Om nog even op Pim's tafelrede terug te komen hoe prachtig was daarin de verge lijking met „de Pelikaan". Ik zou die lijn nog even verder willen doortrekken: het pak- kendste, het ontroerendste van de Pelikaan- tocht is geweest het groote, onbegrensde A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders! 9

Schakels (clubbladen) | 1934 | | pagina 9