j phosf. bronsgietwerken Koper-» Metaal-en Aluminium Gieterijen „De Nijverheid", Beverwijk(N.-H.) nuleerd goaltje nooit iets bereikt. Immers in het eerste geval volgt het fluitsignaal, na dat de bal de doellijn passeerde, en in het andere practisch altijd ervóór, zoodat uit gaande van het principe, dat na het fluitje het spel dood is, de zuivere goal nooit kan worden toegekend. De protestcommissie, wier taak het is arbitrale fouten in de toepassing der spel regels te herstellen, staat dus in twee, spor tief gesproken, absoluut gelijkwaardige ge vallen, voor de onmogelijkheid in het eene het uit haar taak voortvloeiende correctief aan te brengen. Men kan natuurlijk dit verschil maken, dat de keeper zich erop beroepen kan na het fluitsignaal geen moeite meer gedaan te hebben, doch waar in dergelijke gevallen de bal al onderweg is en een goede keeper dus al geageerd heeft, moet men aan zulk een bewering minieme waarde hechten. Ondanks de betrekkelijke onbelangrijk heid van dit geval, leek het mij toch van wege de eigenaardige consequentie interes sant een en ander nader te beschouwen. Om tot mijn eigenlijk onderwerp terug te keeren, de E.C. heeft in ons 2de elftal zeker de reserves niet zoo maar voor het grijpen, waarmede nog niet gezegd wil zijn, dat er geen materiaal is om ze te maken. Maar dat kan niet in een handomdraaien. En wat in de Juniores zit, zal de tijd moeten leeren. Bleven dus in het afgeloopen jaar gemid deld onze evoluties met den bal (met onzen geslaagden toer naar Duitschland als een vermeldenswaard evenement) op een heel bescheiden peil, op ander gebied mogen wij niet ontevreden zijn. De publieke belang stelling is beter dan enkele jaren geleden en daarom is het zoo uiterst jammer, dat de samenstelling van het wedstrijdprogramma niet zóó is, dat wij van deze belangstelling beter zouden kunnen profiteeren, waartoe de mogelijkheid dit seizoen zeker bestaan had. De deelname aan het A.R.O.L.-tournooi was zóó, dat wij tot een fiksche uitbreiding onzer accomodatie en vernieuwing en per fectioneering der toegangen overgingen. Het succes der oefenwedstrijden van het Am- sterdamsch-Elftal op ons verlichte veld, speelde bij ons besluit om tot deze zéér groote uitgaven over te gaan, mede een be langrijke rol. Wij hadden verwacht dat het succes dier oefencampagne, mede met het oog op het 40-jarig jubileum van den A.V.B., een aanleiding tot continueering derzelve zou geven, waardoor men tevens de gelegenheid zou krijgen tot uitbreiding van het voorradige bruikbare spelersmate riaal voor het Amsterdamsche Elftal te ko men, hetgeen gezien het tegenwoordige ge ringe aantal prominenten dringend noodig is. Doch dit optimisme bleek voor de zoo- veelste maal op een naieviteit onzerzijds te berusten, en ons voorstel om in samenwer king met den A-V.B. ook onze verlichting te perfectioneeren, en aldus een ideale oefengelegenheid te scheppen, bleef zonder resultaat. Een der belangrijkste en voor de toe komst meest belovende gebeurtenissen in het afgeloopen jaar was de thans gelukte instelling van het instituut Leiders"' onzer lagere elftallen. Onder aanvoering van Peet Scheepens what's in a name? ver richt het groepje leiders/begeleiders met groot animo zijn zeker niet gemakkelijke taak. Juist gezien is het, dat de Heeren ge regeld tezamen komen, om hun ervaringen uit te wisselen. Natuurlijk zullen, waar alles nog nieuw en vreemd is. nu en dan nog wel eens din gen gebeuren, welke achteraf niet tot de juiste methode blijken te behooren. En dat kan ook niet anders want het is uiterst moeilijk om den juisten toon tegen- }SF0V& ItlQFUT STEEDS DIT MERK VOOR UW EfioLlll BABBITSMETALEN cn STAVEN EN BUSSEN VAN BEVER' PHOSF. BRONS» uit voorraad tc leveren TELEFOON 2228 A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders! 9 -

Schakels (clubbladen) | 1933 | | pagina 9