WIJNAND Co. CAFÉ „MODERNE" Effecten Assurantiën ROKIN 91, Amsterdam deze questie objectief tracht te bekijken en aan de hand van de tegenwoordige eischen omtrent de toepassing van techniek en tac- tiek en alles wat daarmee samenhangt en voor een goede totaalprestatie noodig is, gaat toetsen, geen verbetering in zekere onderdeelen gebracht kan worden. Het gaat soms om kleinigheden, welke door onder linge bespreking en met een goed'woord op de juiste plaats kunnen opgelost worden. Een zware handicap was het, dat ons 2de elftal zich niet meer in de Reserve le klasse kon handhaven en thans zelfs in de Res. 2e klasse niet sterk genoeg blijkt, om het tot een goede plaats te brengen. Uit een oog punt van reserve-materiaal beantwoordt dit ZT tenminste in de wedstrijden teqen W.F.C. 2, V.S.V. 2 en Spartaan 2, welke ik bijwoonde dan ook practisch niet aan de bedoelingen, waaraan een reserve elftal vol- doen moet, waardoor de taak der E.G. ook zeer verzwaard wordt. De wedstrijd tegen Spartaan 2 van Zon dag j.l. bracht weer een teleurstellende 2—1 nederlaag. In de eerste helft gingen de par- tijen gelijk op, waarvan het resultaat 1 1 een zuivere weergave was. Onze goal werd door Hannema prachtig uit een voorzet van links ineens hard ingeschoten, waaruit het nut van het naar binnen komen der buiten spelers, als de andere vleugel speelt, weer bewezen werd. In de 2de helft waren de opartanen al heel gauw volkomen in de meerderheid. Hun spelopvatting was be- langrijk beter. Zij plaatsten zuiverder, hun tempo was sneller en zij zaten beter, maar volkomen fair, op den bal. Bij ons daaren tegen was het plaatsen bar slecht, alles werkte stroef en langzaam en vooral de middenlinie faalde in haar steunende taak, terwijl onze voorhoede de capaciteiten, in zonderheid wat snelheid en doorzettingsver mogen betreft, mist, om ondanks het ont breken der stuwende kracht welke van een A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders! Telefoon 32144-47687-49209 middenlinie behoort uit te gaan en de voor- waartsen als het ware tot spelen dwingen moet, toch tot succesvolle aanvallen te ko men. Opmerkelijk was het, dat in de voor hoede de bal haast altijd achter den mede speler, dus in voor dezen denkbaarst moei lijke positie geplaatst werd, instede van hem vóór den speler uit aan te geven, zoodat deze hem gemakkelijk mee kan nemen en de tegenstander door het plaatsen zelf feitelijk als gepasseerd is. Dit is toch een van de meest elementaire principes? Nu was en bleef men in den greep der Spartanen, en al die onzuivere passen der halves werden een gemakkelijke prooi der tegenpartij. Waarom trachtte men niet met ferme trappen over de opgedrongen achter hoede der tegenstanders heen dit spelbeeld te wijzigen? Een oplettende snelle voor waarts kan zich bij zulk een opportuniteits- tactiek nog wel eens een kansje scheppen. Het aanpassen aan de situatie is ook zoon gewichtige factor. Het 2de komt er nu zelfs nog bedenkelijk voor te staan, te meer waar het protest te gen W.F.C. 2 weliswaar gewonnen, doch het geannuleerde doelpunt en daarmee t het kostbare puntje niet toegewezen werd. Men kent de feiten: Een doelpunt werd wegens buitenspel geannuleerd en de scheidsrechter gaf direct toe, zich vergist te hebben. Op grond daarvan werd het pro test dan ook toegewezen, maar aangezien de referee blijkbaar gefloten had vóór de bal de lijn passeerde in dit geval een questie van een seconde kon het doel punt niet worden toegekend. Deze uitspraak lijkt mij volgens den letter der spelregels inderdaad onaanvechtbaar, doch er zit een eigenaardige consequentie aan vast, n.l. deze, dat men dus wèl met kans op succes tegen een buitenspel-goal kan protesteeren, doch met een protest omtrent een zuiver! doch abusievelijk wegens buitenspel gean- LEIDSCHEPLEIN 19-21, AMSTERDAM HET GROOTE TREFPUNT l|| HEILIGEWEG 26-28 CONCERTEN - KOUDE SCHOTELS C. J. DE BOER

Schakels (clubbladen) | 1933 | | pagina 8