fóieyrn&jtf Aan het station in Den Haag worden wij door den eersten elftalspeler v. Vliet van H.B.S., verwelkomd. Een attentie die door ons zeer op prijs werd gesteld, en weldra ko- mne wij op „Houtrust aan, waar alras blijkt dat er nog meer voetballers geweest zijn, die hun ochtendslaap er bij ingeschoten zijn. De eerste wedstrijd bracht ons, bij afwe zigheid van Alcmaria Victrix II, tegen de derde klasser Celeritas, een Haagsche Ver- eeniging. Wij beginnen dadelijk in een straf temop en herhaaldelijk bestoken wij het vij andelijke doel. Doch ook de tegenpartij zit niet stil en stelt onzen doelverdediger Dorlas danig op proef, welke proef hij echter glans rijk doorstaat. Rust gaat in met blanken stand. Nauwelijks trappen wij tegen den wind in af, of onze voorhoede gaat er snel van door en Weverink weet keurig te doelpun ten. Nog zijn wij niet tevreden en producee- ceeren er nog fluks een goaltje bij. Hierbij is het echter gebleven. Een 20 overwin ning tegen een derde klasse K.N.V.B.-ver- eeniging is voor ons derde echter een alles zins behoorlijk resultaat. Ons volgend slachtoffer was H.B.S. 3, welk elftal wij met 3—1 versloegen. Doordat de invallers ook gaarne een wedstrijd wilden spelen, was het elftal eenigermate veran derd. Alras zien wij één onzer aanvallen met een mooi doelpunt van Otto v. Rijn beloond. Doch de vreugde was van korten duur, want van een fout van een onzer backs weet H. B. S. met een prachtig schot gelijk te maken. E. Rood was buitengewoon op dreef en werkte voor twee. Zijn „sjouwen" zag hij tenslotte met een aardige goal beloond. Dat ging als volgt. De bal werd hoog in het mid denveld gespeeld, totdat hij bij Dio belandde, die voor een hooge „swerve" voor het doel zorgde. Drie H.B.S.'ers en één A.F.C.-er vochten om den bal, en het was komiek te zien hoe E. Rood tusschen de groote knapen uitsprong en met een elegante kopbeweging doelpuntte. Nu was er geen houden meer aan en het gelukte Dio uit een keurige voor zet van Wevering een goal aan de score toe te voegen. Het begin van Weverink was niet erg actief en toen wij hem hierover onder hielden, deelde hij mede „hij was dadelijk buisen asem". De twee overige wedstrijden rende hij echter steeds onvermoeid langs de lijn en logenstrafte op deze wijze volkomen zijn beweringen. Onze kansen voor de Zilveren Kraai wa ren door deze overwinning danig gestegen, en stonden 125 genoteerd. Wij werden dan ook reeds als de toekomstige overwinnaars gedoodverfd. De stemming was nog buiten gewoon en iedere speler was vol goeden moed. Hier bleken de invallers over een flinke dosis sportiviteit te beschikken, want hoewel ieder gaarne wilde spelen, was steeds het parool: „stel je sterkste elftal op, of ik nu mee speel of niet, als wij maar winnen." Goed zoo jongens, dit heeft op mij een buitengewoon sympathieke indruk gemaakt en ik zal niet nalaten dit bij een bespreking met het Bestuur ter sprake te brengen. Nu bonden wij tegen Quick 2 den strijd aan. Wij kwamen ondanks de gevaarlijke voor hoede der tegenpartij met 2—0 voor te staan en speelden stukken beter dan Quick. Na rust met wind mee, kregen wij echter een fatale inzinking. Tien minuten voor einde stonden wij nog steeds met 20 voor. Toen brak de middenvoor door en doelpuntte 2—1. Het leek of wij toen reeds geslagen waren. Het geheele elftal zakte in elkaar en wij hadden niets, maar dan ook niets meer in te brengen. Bij een aanval van Quick Stille Kracht. Vraagt Kreymborg's Abonnementstarieven Onverhoogde Prijzen. Schitterende Coupe Van een smaakvol gekleed heer gaat een zekere stille kracht uit, die ongetwijfeld tot zijn welslagen in het leven van groot belang is. Zorg ook voor die stille kracht in üw leven. Laat Kreymborg's Kleeding, van prima coupe, een voudig en smaakvol, ook 6w stille kracht zijn Kreymborg kleedt U goed ea goedkoop 1 - 13 - A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders!

Schakels (clubbladen) | 1933 | | pagina 13