AMSTERDAM A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders! litiek niets te maken. Ieder onzer leden heeft zijn eigen geloofsovertuiging, heeft zijn eigen politieke richting, maar vereenigd onder'de A.F.C.-vlag, zijn wij allen A.F.C.-ers sportvrienden, welke tezamen leven en strij den, om het doel van onze vereeniging, het beoefenen der voetbalsport, op zoo goed mogelijke wijze te verwezenlijken, en er al len toe wenschen mede te werken onderling een prettige geest te scheppen en te behou den. Voor dit doel is onze A.F.C. opgericht; van dit doel heeft onze A.F.C. steeds be staan, en hierdoor heeft de A.F.C. reeds vele zware stormen kunnen weerstaan. Medeleden van A.F.C., dit moet en zal zoo blijven! Het is volstrekt mijn bedoeling niet te genover eenige geloofsovertuiging of poli tieke richting een standpunt in te nemen verre van dat. Doch ik wil een waarschu wend woord laten hooren: Laat de A.F C blijven zooals zij is, zooals zij altijd is ge weest, verander daar niets aan, want anders komen wij met onze goede oude Vereeni ging op een gevaarlijke helling te zitten, waar de kans tot slippen niet denkbeeldiq is. Vereenigd onder de A.F.C.-vlag zijn wij slechts A.F.C.-ers, en aldaar moet elke ge- loofs- of politieke demonstratie achterweqe blijven. a Ik heb mij geroepen gevoeld deze regelen neer te schrijven, slechts met één doel: Voor het heil van onze A.F.C., de club waarvan wij houden en waarin wij als sportvrienden van alle gezindten en richtingen vereeniqd 2i*n- WILLY BRUSSE WE HEBBEN „GEKRAAID". De Zilveren Kraai voor een jaar verloren. Eerste Kerstdag. Zeven uur in den mor gen. De wekker loopt af en herinnert mij er aan, dat ik de reis naar Den Haag te aan vaarden had, teneinde de Zilveren Kraai te verdedigen. Het is nog heel stil buiten en als ik het op een draf zet, teneinde niet te laat te ko men maken mijn hakken een dermate leven dat ik schuw om mij heen kijk, of er niet een agent op mij af komt stuiven om mij te ver baliseeren wegens burengerucht. Aan het station is alles compleet en in de beste stem ming wordt de reis begonnen. Animo voor de wedstrijden bestaat er in elk geval, zoodat ik het ergste voor onze tegenstanders vrees. lied hadden geklonken, een luid en herhaald „Houzee-geroep" weerklonk. Dit was nu volgens mij, volkomen fout, en had niet mo- gen gebeuren. Ziet eens aan, Heeren medeleden van .C., onze club is een voetbal-vereeni- ging, dat wil dus zeggen, wij hebben ons tezamen vereenigd om de voetbalsport te beoefenen, meer niet feitelijk. Het is logisch, dat wij in onze prettige Vereeniging A.F.C. elkander niet slechts op het groene veld met een voetbal ontmoe- en, doch dat wij ook buiten ons veld als vrienden met elkander omgaan. Dit bleek ook wederom op onzen gehou- den feestavond. A.F.C. is een z.g. middenstandsvereeni- ging. In deze club zijn leden vereeniqd van practisch alle gezindten en tevens van vele politieke richtingen. Dit kan best, dit moet ook, want onze vereeniging is een sporf-vereeniging, waar in vereenigd menschen welke tezamen een sport willen beoefenen. Met onze vereeniging heeft geloof en po-

Schakels (clubbladen) | 1933 | | pagina 12