J. L. H. SMITS Warmoesstraaf 42, Amsterdam Onze feestavond. De aangekondigde kien-, dans-, cabaret- enzoovoort-avond is organisatorisch en ar tistiek een succes geworden. Artistiek, dank zij The Singing Sinners en de hooge Q, die volkomen aan de hooggespannen verwachtin gen beantwoordden en dank zij Willy Brusse, die als conferencier een waardig op volger blijkt te zijn van onzen betreurden Piet Vermeulen. Organisatorisch werd de avond een succes, dank zij het feit, dat ieder een welwillend meewerkte. Speciaal noem ik hier E. Rood, die van zeven uur tot diep in den nacht aan de controle stond. Wanneer we dan Jan Snelleman memo- reeren, die èn als kienmeester en als dans meester voor een prachtige stemming en veel jolijt zorgde, dan meenen we, dat we hier mede allen, die meegewerkt hebben dezen avond tot een succes te maken, genoemd hebben. Toch bracht deze soiree de clubavondcom missie een groote teleurstelling. Er waren 136 aanwezigen, zoodat het aantal manne lijke bezoekers veel minder was dan op een gemiddelden clubavond. Daar slechts 14% van de leden acte de présence gaf, heeft de clubavondcommissie hieruit de conclusie ge trokken, dat zulke soirée-tjes door de meer derheid onzer leden niet op prijs gesteld wordt. Tenzij mocht blijken, dat een volgend maal zulk een avond met kans op succes ge organiseerd kan worden, zal de commissie dergelijke avonden niet meer houden. Amsterdam een dorp. Ook wij hebben kunnen ervaren, dat „Am sterdam een dorp is". Toen onze introduc ties voor den feestavond gedrukt waren en eenige jongeren, blakend van ijver, ze wilden gaan verkoopen op trainingsavond en bij de wedstrijden, stak de vorst een spaak in het wiel. Het was dus onmogelijk de leden te IJZERWAREN EN GEREEDSCHAPPEN OP ELK GEBIED bereiken en we wendden ons tot de politie autoriteiten met het verzoek, wegens „force majeure" de introducties aan de entrée te kunnen verkoopen onder strenge controle (naam en adres opgeven en ledenlijsten aanwezig). Dit werd geweigerd. Wat „mocht", was het volgende: alle leden een introductie zenden, en dan aan de controle 8 cent belasting innen, waarna we de res- teerende 42 cent maar naderhand moesten disponeeren! Iedere andere oplossing was uitgeslotenDe aanwezigen hebben ge merkt, dat we er toch wat opgevonden heb ben. Ook bleek het voorzichtiger, niet in de circulaire te zetten, dat we gingen kienen, want kienen valt onder het Straperlo-ver- bod. Is het niet zielig, lezer? Amsterdam... een dorp. Steunt onze adverteerders. We willen dit artikeltje beëindigen met een oproep aan onze lezers, om toch vooral bij onze adverteerders hun inkoopen te doen. Onze adverteerders hebben er recht op dat hun geld rendabel blijkt te zijn. „HOUZEE". Onze A.F.C.-feestavond op 23 December j.l. was gezellig. Een prima programma, een vlot „gekien", een zeer rumoerige en uiterst vroolijke „snelleman-polonaise-stoelendans- jacht". Wij hebben ons best geamuseerd, en dat was toch het doel van den avond. Maar volgens mij was er een dissonant, en die kwam gelukkig, heel laat, bij het sluiten, bij het afscheid. Duidt het mij niet euvel dat ik recht voor mijn meening uitkom. Toen bij het einde van ons gezellig feest het Wilhelmus klonk, zag ik sommige der aanwezigen den N.S.B.-groet brengen, ter wijl, nadat de laatste toonen van ons Volks- Amsterdam Keizersgracht 480 Tel. 34845 's-Gravenhage Kneuterdijk 2a Tel. 112337 11 A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders!

Schakels (clubbladen) | 1933 | | pagina 11