vuur tekort schieten, dat er iets mats over het spel ligt, in volkomen tegenstelling met wat men van dergelijke jonge, flinke kna pen juist mocht verwachten? Komaan, laat men niet in zoo'n voorbarig pessimisme vervallen! Zelfs na één seizoen, mag men m.i. nog geen oordeel vellen. Deze competitie is in de eerste plaats bedoeld als leerschool en men kan moeilijk verwachten, dat men na luttele weken het materiaal reeds geschift en de juiste mentaliteit ge schapen heeft. Het is de taak der leiders en trainers (ook der scheidsrechters!) om de Juniores-competitie aan haar bedoeling te doen beantwoorden. Vanzelf gaat dat ze ker niet! En met de verbetering der elftal len en spelpeil zullen de mogelijkheden, welke deze competitie biedt, velen vereeni- gingen wel duidelijker worden dan dit blijkbaar tot nu toe het geval geweest is. Over „leiders" gesproken. In den laat- sten tijd kwamen wij weer eenige merk waardige staaltjes ter oore Een onzer kleinste adspiranten-elftallen bleek laatst een vriendje van een der jongens als grens rechter bij een verren uitwedstrijd gehad te hebben, die geen A.F.C.-lid was. Ze won nen, doch de „leider" der tegenpartij beloof de zijn pupillen op grond dezer overtreding der bepalingen, overspelen aan te zullen vragen, welke aanvrage, meen ik, ook ge schied, doch niet toegestaan is. Wat moe ten die knaapjes, op hun voor indrukken nog zoo ontvankelijken leeftijd, wel zonder linge begrippen van sportiviteit krijgen, wanneer om zulk een futiliteit een sportief resultaat aangevochten wordt. En wat te denken van den „leider", die bij een overigens gelukkig in de prettig ste verstandhouding gespeelden wedstrijd tegen ons 4de elftal, zijn spelers met „Hup, arbeiders!" meende te moeten aanmoedi gen? Waarom toch deze pogingen om tegen stellingen te suggereeren, welke voor goede sportjongens niet bestaan en in de Maat schappij reeds haat en nijd genoeg gekweekt hebben? Het is helaas een feit, dat de ruwheid en animositeit in vele wedstrijden, waar waar deering voor den tegenstander verre te zoeken is, hun aanleidende oorzaak vinden in hatelijke verslagen en ophitsende prog nostics in Sport- en Clubbladen en het op treden van clubbestuurders. In tegenstelling daarmee wil ik nog eens met groote vol doening herhalen, dat het contact en de samenwerking der besturen der meeste Amsterdamsche 2de klassers er in de laatste jaren toe geleid heeft, dat onze plaatselijke wedstrijden in zulk een sportieve geest gespeeld worden, dat zij voor spelers en niet op sensatie beluste toeschouwers in derdaad een ontspanning en genoegen zijn. 24 November 1933. I. H. GALAVAZI. EEN ZWARTE DAG. 26 November 1933 is voor A.F.C. een zwarte dag geworden. Onze K.N.V.B.-elf- tallen behaalden de volgende „resultaten": 4 - 4 3-16 Werkt allen mede, opdat het ontstellen de verschil tusschen kwantiteit en kwali teit onzer elftallen ten spoedigste verdwijne! TONY KNOPPER. Juist in een periode, waarin we onze eerste elftalspelers zoo dringend noodig hebben, gaat onze linksbuiten ons verlaten. Een teleurstelling voor A.F.C., doch er zijn nog wel iets belangrijker dingen op de we reld dan de competitiestand van ons eerste elftal en zoo kunnen we ons van harte ver heugen over de mooie promotie die Ton ge maakt heeft. Dit is de tweede maal, dat Ton naar den „gordel van Smaragd" gaat: de eerste maal ging hij alleen, thans wordt hij verge zeld van zijn vrouwtje, waarmede hij Dins dag in het huwelijk getreden is. Waarschijnlijk wordt hiermede Tony's voetballoopbaan afgesloten, want als hij over zes jaar terug komt, zal hij wel iets van zijn startsnelheid kwijt zijn. We kun nen hem slechts dankbaar zijn voor de voet balvreugde, die hij ons zoo vaak verschaf te en het is wel tragisch, dat zijn laatsten wedstrijd, die zoo ongelukkig afliep, tegen W.F.C. was. Want het was tegen W.F.C., dat hij destijds zijn grootste prestatie lever de, daar van onze zijlijn af den bal in één vaart mede te nemen en in de laatste minuut de beslissende goal te scoren. Ton's afscheid is daverend geweest. De charmante avond bij de fam. Nijboer in Heemstede, de knalavond in Amsterdam's vermaakscentrum, waren getuigen van een hechten sterken vriendschapsband. 15 December vertrekt het jonge paar van Genua met de „Huijgens". Namens heel A.F.C.: veel geluk en tot weerziens! A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders! - 7 -

Schakels (clubbladen) | 1933 | | pagina 7