Stille Kracht. met andere belangrijke wedstrijden samen. Zondag a.s. spelen we tegen D.W.S., ter wijl Ajax thuis speelt en op Spaarndam Spartaan Blauw-Wit ontvangt. Het schijnt echter dat men, ondanks deze voor de hand liggende onbillijkheden, toch niet van de eenmaal vastgestelde volgorde al is die ook nog zoo onbillijk kan afwijken. Wij verwachtten allerminst, dat men ons boven anderen bevoordeelt, integendeel, doch wij hoopten, dat men ook ons tenminste enkele bijzonder belangrijke wedstrijden zonder de allerzwaarste concurrentie zou geven, zoo dat onze met oneindige moeite en zorg in stand gehouden en nog voortdurend verbe terde accomodatie ook eens enkele malen productief gemaakt kan worden. Laten we hopen, dat de samenstellers van het wed strijd-programma in het voorspoedig ver loop der competitie als nog aanleiding mo gen vinden, om aan onze bescheiden en ze ker niet onbillijke wenschen eenigszins te gemoet te komen. Ten slotte nog eens de K.N.V.B.-juniores. Er wordt in den laatsten tijd veel over ge schreven, vooral door hen, die meenen dat het voorloopig resultaat teleurstellend te noemen is. Ik moet eerlijk zeggen, dat dit voorbarig oordeel mij wel wat verbaast. Juist zij, die het onttrekken der juniores aan andere elftallen als een voor hun ver- eeniging gevaarlijk experiment beschouwen, geven daarmee het bewijs dat de Juniores- competitie in het belang der jeugdige spe lers en verbetering van het spelpeil alle reden van bestaan heeft. Hoe dikwijls werd vroeger niet beweerd, dat het uitkomen van juniores in elftallen met en tegen oudere en daarom grootere, zwaardere en meer op hun kracht spelende voetballers uit den booze was. De jongens werden maar al te dik wijls vroeg bedorven, konden hun aanleg niet vrij ontwikkelen, werden herhaaldelijk geblesseerd etc. etc.. enfin men kent alle nadeelige omstandigheden, zoodat vrijwel iedereen er van overtuigd was, dat men de juniores met aanleg in een passende om geving tezamen moest brengen, waar zij onder de gunstigste omstandigheden hun spel onbelemerd konden ontplooien. Wanneer enkelen nu terugkrabbelen, dan moet men daaruit wel concludeeren, dat dezulken aan den stand op de ranglijst hun ner diverse senior-elftallen, welke als op leidingsschool voor jeugdige spelers meest al slechts geringe waarde hebben of zelfs van funesten invloed zijn, een grootere be- teekenis hechten, dan aan de juiste syste matische ontwikkeling van het goede jonge materiaal. In plaats van dit materiaal lei ding te geven en op te kweeken, gebruikt men een deel en waarschijnlijk juist het meestbelovende om de senior-elftallen op een mooie plaats te handhaven. Mijns inziens een verkeerd standpunt. Ik kan mij enkele uitzonderingen ten opzichte van bijzonder ontwikkelde Juniores nog inden ken, maar dat men er het geheele instituut om veroordeelt, kijk, dat wil er bij mij niet in. Nu moge het verder ook waar zijn, dat het vertoonde spel lang niet altijd bevredigt, maar dat is dan toch zeker niet de schuld van deze competitie als zoodanig. Veeleer wordt daardoor de taak der leiders in een helder daglicht gesteld, n.l. om aan de fou ten onzer jongens, welke in deze omgeving uiteraard duidelijker te voorschijn treden, hun speciale aandacht te schenken. Ook blijkt daaruit, dat men zich in het algemeen tot nu toe te weinig met dit materiaal voor de toekomst geoccupeerd heeft. In de plaat selijke bonden speelden de juniores een on dergeschikte rol. Hoe is het anders mogelijk, dat men eerst thans met verbazing consta teert, dat deze 1720-jarigen in tempo en Vraagt Kreymborg's Abonnementstarieven Onverhoogde Prijzen. Schitterende Coupe Van een smaakvol gekleed heer gaat een zekere stille kracht uit, die ongetwijfeld tot zijn welslagen in het leven van groot belang is. Zorg ook voor die stille kracht in üw leven. Laat Kreymborg's Kleeding, van prima coupe, een voudig en smaakvol, ook 6w stille kracht zijn Kreymborg kleedt U goed ea goedkoop! A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders! - 6 -

Schakels (clubbladen) | 1933 | | pagina 6