WAT IEDERE A.F.C.-ER BEHOORT TE WETEN] Het eerste weer in gevaar. Nogmaals: de Junioren-Competitie. De maand November heeft ons tot nu toe helaas slechts teleurstellingen gebracht. Na dat ons eerste elftal er op den laatsten October-Zondag in geslaagd was, Alcmaria in een goeden wedstrijd met 3—2 (feitelijk 4—2 want de scheidsrechter verklaarde schriftelijk, dat hij zich met de niet-toeken- ning van het uit den strafschop gemaakte doelpunt vergist had) er onder te houden, gaven de 6 winstpunten voorsprong op No. laatst alle reden tot optimisme. Door van W.F.C. uit en West Frisia thuis te verliezen, zijn de uitzichten helaas donker der geworden, te meer waar D.W.S. het in den Helder niet kon bolwerken, waardoor H.R.C. in staat was 2 punten op ons in te loopen. Het wordt dus weer terdege oppas sen, want men weet nooit hoe men aan het eind van het seizoen, als voor het grootste deel der clubs de beslissing practisch al ge vallen is, nog voor onaangename verras singen kan komen te staan. Iedere gelegen heid tot puntenwinst moet daarom worden benut. En dat kan ook best, want inderdaad kan iedere wedstrijd door ons gewonnen worden. Dit moge misschien wat overdre ven optimistisch klinken en oogenschijnlijk in flagranten strijd met de tot nu toe be haalde resultaten zijn, desondanks durf ik dit gerust beweren. Immers èn tegen Alcmaria èn tegen West Frisia heeft ons elftal geruimen tijd na de rust met zulk een élan en zóó goed gespeeld, dat het waarlijk niet overdreven gezegd is, dat men zóó spelend onze sterk ste tegenstanders met succes kan weer staan. Ineens.waren de meeste van al die bekende tekortkomingen uit ons elftal weg gevaagd. Men wachtte niet meer af, was voortdurend in actie, koos positie, de bal werd snel afgegeven en het spel goed open gehouden. Dat desondanks niet mèèr goals kwamen, moet gedeeltelijk aan het onvol doende doorzettingsvermogen der binnen- spelers geweten worden. Het was pech, dat tegen West Frisia reeds in de eerste minuut Lungen het onge luk had een toevallig duwtje op de tegen Alcmaria opgeloopen dijblessure te ontvan gen. Ik heb weliswaar in een in Noord- Holland verschijnend Sportblad in het uit voerig verslag van den wedstrijd tegen Alcmaria gelezen, dat onze centervoor niet alleen een uitmuntend voetballer, doch te vens een goed acteur zou wezen, zulks met het doel strafschoppen te forceeren, doch die laffe insinuaties werden hierdoor wèl afdoende gelogenstraft. Achteraf bezien, was het niet verstandig dat Charles toch als linksbuiten bleef meehuppelen, blijkbaar hopend, dat hij in de buurt van het doel nog wel een kansje zou kunnen benutten. Inderdaad scoorde hij met een formidabel schot van het ..gave' been uit een corner No. 3, en kon hij nu en dan bij een zuiver aangegeven bal laten zien, hoe een buiten speler direct voorzetten moet, doch overi gens was hij ten overvloede nog door den rechtshalf beschaduwd tot volslagen machteloosheid gedoemd. Indien ons elftal zich zóó weet te con- centreeren, dat in den vervolge dat snelle tempo, dat frissche open spel, dat groote enthousiasme reeds direct bij het begin wordt ingezet en ons goede uithoudings- crmogen waarborgt het volhouden daar van óók dan kunnen we iederen tegen stander hebben. Het uithoudingsvermogen is inderdaad zéér behoorlijk en verschillen de spelers komen er best in. Vooral Breed- veld en v. Nek speelden tegen W.F. een goede partij, al kunnen de voorzetten van onzen rechtsbuiten altijd nog vlugger gege ven worden. Neseker dwong door zijn on vermoeid werken ieders bewondering af en v. d. Valk debuteerde met een uitstekenden A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders! 4

Schakels (clubbladen) | 1933 | | pagina 4