ESI 'El J. L. H. SMITS Warmoesstraat 42, Amsterdam EIGENAARDIGE JOURNALISTIEK. Naar velen insiders helaas maar al te wel bekend is, is de populariteit van A.F.C. be noorden het IJ om het maar voorzichtig uit te drukken nogal matig. Deze mentali teit schijnt haar oorzaak te vinden in den af loop van het seizoen 1930-1931, toen A.F.C. door het winnen van haar protest tegen Z.V.V., gelijk kwam met D.E.C., T.O.G. en Hollandia. De hierna gehouden beslissings competitie had tot gevolg, dat het oude Hollandia degradeerde en deze degradatie leidde er toe dat zich om den naam van A.F.C. legenden ontwikkelden over „pro testen winnen" en zoo. Nu spelen we weer in de Noord-Hol- landsche afdeeling en thans heeft men iets nieuws gevonden om A.F.C. in een eigen aardig daglicht te zetten, zooals blijkt uit de voorbeschouwing van het „Algemeen Sportblad", die over den wedstrijd A.F.C. West-Frisia het volgende schreef: „West-Frisia gaat bij A.F.C. op bezoek, waarvan nog niet gewonnen is, want op het veld der „Reds" valt het niet mee om te winnen, waarvan reeds een paar clubs kun nen getuigen. Men zwaait daar nog al dik met strafschoppen." In „De Sportkroniek" van 16 November werd gewezen op het minderwaardige van een dergelijke prognostic-schrijverij, waarop het „Algemeen Sportblad" van 23 Novem ber repliceerde met een hoofdartikeltje, waaraan wij het volgende ontleenen: „Toen Z.V.V. op het A.F.C.-terrein speelde en de stand eenigen tijd dubbel- blank bleef, werd A.FiC. een strafschop toegewezen, waarvan noch de grensrechter van Z.V.V.noch een A.F.C.-er, die be doelde linesman er over sprak, ook maar iets begreep. De strafschop was echter op appelleeren van Lungen toegekend! IJZERWAREN EN GEREEDSCHAPPEN OP ELK GEBIED Toen Alcmaria in Amsterdam tegen de Reds speelde, waren de Alkmaarsche spe lers zoo verontwaardigd over de speelwijze van Lungen, dat zij er hun ontstemming over uitten. Ook in deze wedstrijd werd op appelleeren van Lungen een strafschop te gen Alcmaria toegekend. De kaasclub is er van overtuigd, dat zij door het optreden van Lungen waartegen de scheidsrechter niet optrad, integendeel genoemde strafschop toekende de wedstrijd verloren heeft! Het is met H.R.C. niet beter gegaan. De Helderschen stonden eenmaal met 1—2 voor, waarop de scheidsrechter een straf schop aan A.F.C. toekende, omdat Lungen daarvoor had geappelleerd en de stand was gelijk Ons is bekend, dat spelers vóór den wed strijd van plan waren er den scheidsrechter op attent te maken, dat Lungen elk oogen- blik voor een strafschop pleegt te apelleeren, doch doordat genoemde speler niet mee deed, werd van het voornemen afgezien. Hebben wij te veel gezegd, toen wij schreven, dat er op het A.F.C.-terrein nog al dik met strafschoppen gezwaaid wordt? p AMSTERDAM A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerdersl i - 13 -

Schakels (clubbladen) | 1933 | | pagina 13