doch gezamelijk moeten probeeren onzen achterstand in te loopen en het doel, dat wij ons gesteld hebben te bereiken. Het vertoonde spel was echter in alle opzichten slechter dan in de eerste wedstrijden, of schoon het onverklaarbaar wegblijven een onzer backs hieraan niet vreemd is. Hier door was een omzetting in het elftal nood zakelijk, die tegen zwakkere tegenstanders geen bezwaar opleverde, doch nu funest is gebleken. Ons spel kenmerkt zich echter door een zekere loomheid, of is dit een ge volg van onderschatting der tegenpartij? Een feit is echter, dat het ons in de laatste wedstrijden geen enkele keer heeft meege zeten, ofschoon ook de onproductiviteit der voorhoede hieraan voor het qrootste qe- deelte schuld heeft. Van H.E.D.W. 2 werd uit gewonnen met 5 2, nadat met gelijken stand ge draaid was. Een omzetting in de voorhoede bracht echter het gewenschte resultaat, zoodat na rust 4 doelpunten werden ge scoord, waaronder enkele zeer behoorlijke Op ons veld tegen S.D.W. 2 konden wij het niet tot een overwinning brengen. Den geheelen wedstrijd waren wij in de meer derheid zonder echter in staat te zijn deze m doelpunten te bewijzen. Een misverstand in de achterhoede hielp S.D.W. reeds spoe dig aan een doelpunt, hetwelk het eenige doelpunt van den geheelen middag bleek te zijn. Hoe wij ook werkten en wat wij al probeerden, niets wilde lukken, terwijl het doel op buitengewone wijze werd verdedigd. Tegen Spartaan 3 uit bevochten wij in de laatste minuten een gelijkspel (2—2) en ook hier stond de onproductiviteit der voorhoede een overwinning in den weg. In het veld waren wij zeer zeker sterker en de twee tegenpunten waren echte „A.F.C.' goals. De eerste kwam als volgt. De rechts buiten der tegenpartij zet voor. B. Dorlas komt uit de goal om den bal te vangen, Amsterdam Keizersgracht 480 Gravenhage Kneuterdijk 112337 doch plotseling duikt ér een A.F.C-er op die den bal wegkopt, met het gevolg, dat deze met het noodige effect voor den doel- mond komt, waar Bonkink probeert het on heil te voorkomen. Hij krijgt echter een zet in zijn rug en werkt den bal in eigen doel. Het tweede doelpunt ontstond tengevolge der gladheid. Een onzer spelers gleed uit en terwijl hij op den grond lag huppelde de bal heel rustigjes tegen zijn hand. Penalty. Deze werd op onberispelijke wijze benut. Ik wek alle spelers die voor het derde worden gekozen op geregeld te trainen en er voor te zorgen, dat zij Zondags fit and well in het veld verschijnen. Indien een ieder zich den geheelen wedstrijd geeft, kan en moet elke tegenstander door ons gesla gen worden. Come one boys, nog slechts een paar rondjes. EFFEMM. ADSPIRANTEN B. Het is steeds een genoegen dit elftal te vergezellen. De jongens stellen het op prijs, dat er een leider bij is en zij volgen ook de raadgevingen zonder tegenspreken op. Zoo hoort het echter ook. Hun spelwijze wordt echter stqeds beter. De animo is zeer groot zoodat zij eiken wedstrijd zich geheel ge ven. Hier is echter eveneens de voorhoede onproductief, zoodat ook zij nog geen bui tengewone resultaten geboekt hebben. Een 2 1 nederlaag tegen Ajax is echter alles zins eervol, eveneens de nederlaag tegen Spartaan met 23. Het zat echter niet mee jongens. De binnenspelers moeten niet ver geten, dat er ook nog buitenspelers in het elftal zijn, die tevens graag een balletje trap pen, dus is het noodzakelijk, dat zij deze van jullie eens toegespeeld krijgen. Met dit doel bereik je in de eerste plaats, dat het geheele elftal actief blijft, want als je een half uur geen bal hebt gehad gaat het Club-Besturen wendt U voor de MANFIELD's RELIABLE VOETBAL a FI. 8.25 in gebruik bij A. F. C. en meerdere vooraanstaande vereenigingen tot de alleen-importeurs voor Nederland: BECKING KAPPELLE PRINSENGRACHT 729, AMSTERDAM-C., Tel. 30237 A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders! 10

Schakels (clubbladen) | 1933 | | pagina 10