Ik vond dit betoog zóó juist en ook voor onze Elftal-Commissie zóó op zijn plaats, dat ik meende goed te doen, al maak ik zelf dan ook geen deel dezer commissie meer uit, het over te nemen en haar op deze manier den steun te geven, welken zij noo- dig heeft. Van deze gelegenheid maak ik tevens ge bruik om aan Frans de Vilder, die eveneens uit de Elftal-Commissie getreden is, ook op deze plaats nogmaals hartelijk dank te zeg gen voor al het werk, dat hij als zoodanig zoo vele jaren op volkomen objectieve wijze verricht heeft. Dikwijls wilde hij dit on dankbare baantje neerleggen, doch liet zich steeds weer overhalen om zich actief in dienst der A.F.C. te stellen, en zijn tijd er aan te besteden. De nieuwe Commissie nu aangevuld met Rambonnet -staat voor een zware taak. Ook haar zullen teleurstellingen wel niet bespaard blijven. De appreciatie der spelers is nu eenmaal van zéér verschillen de factoren, afhankelijk en zal daarom wel altijd tot meeningsverschil aanleiding geven. Laat ons hopen, dat zij succesvol zal wer ken, doch vóór alles laten spelers en niet- spelers vertrouwen in haar hebben, dat is de eerste steun, welke zij noodig heeft. Om tot de vergadering terug te keeren, het gelukkig resultaat der debatten was, dat verscheidene oudere leden zich als lei ders der lagere elftallen disponibel stelden. Inmiddels zijn wij reeds tot een voorloopige verdeeling der werkzaamheden gekomen, zoodat voortaan alle elftallen vergezeld zul len worden. Mr. Sabelson diende nog een met nage noeg algemeene stemmen aangenomen motie in, waarin de wenschelijkheid werd uitge sproken, dat de samenstelling der elftallen in de handen van één man gelegd wordt. Inderdaad kunnen wij het erover eens zijn, dat dit de ideale toestand is. Ik vrees ech ter, dat het Bestuur er wel niet in zal sla gen iemand te vinden, die over een derge lijke alomtegenwoordigheid bij oefeningen en wedstrijden beschikt en daarbij zulk een volkomen voetbalkenner en psycholoog is, dat hij de kwaliteiten der spelers als voet baller en clublid, want dit laatste is óók een belangrijke factor, op de juiste waarde weet te schatten. Had Mr. Sabelson zich tot het eerste bepaald, dan ware de motie nog logischer geweest. Wanneer het resultaat van deze verga dering is, dat het fundament voor den op bouw levert eener goede organisatie, welke zich ten doel stelt de jongere voetballers in de eerste plaats als goede A.F.C.-ers op te leiden, gelegd is, dan mag zij met gul den letteren in onze annalen genoteerd wor den. Als de spelers van jongsaf aan onder geregelde controle staan, dan kunnen wij straks ertoe overgaan om den overgang van adspirant naar junior en van junior naar werkend lid, niet meer automatisch, doch alleen bij toelating door het Bestuur te doen geschieden. Alle onwillige, slappe elementen kunnen dan bijtijds uit onze club verwijderd worden, opdat zij geen gelegen heid hebben het goede materiaal aan te steken, want ook daarbij geldt: „Een rotte appel enz." Wat onze beide eerste competitiewedstrij den betreft, ons elftal heeft de karaktere- stieke fouten, welke ik in de vorige Schakel reeds behandelde, in misschien nog ster kere mate gedemonstreerd. Het is toch zoo jammer, dat men daaraan niet meer aan dacht besteedt. Men moet eindelijk toch eens inzien, dat ook de speler zonder bal een belangrijk deel aan het spel heeft en. door positie kiezen den opbouw van systema tisch spel moet mogelijk maken. Meeleven en het hoofd gebruiken, het klinkt zoo sim pel en het blijkt zoo moeilijk. Als men dit eerst inziet, is er al veel gewonnen. Gij zijt individueel in den regel niet de minderen van uw tegenstanders, doch juist op het ge noemde onderdeel is men U de baas. Moge Donaghy en de trainingscommissie midde len weten te vinden om dit euvel te over winnen, dan zal de verbetering direct volgen. 27 September 1933. I. H. GALAVAZI. Door de overwinning op H.R.C. heeft ons eerste elftal een nuttigen voorsprong van 4 punten op deze club gekregen, waarbij wij natuurlijk niet uit het oog moeten verliezen, dat H.R.C. een achterstand van 2 wedstrij den heeft. Nadat tegen Zeeburgia uit met de oneven goal verloren werd, in een prettig gespeelden wedstrijd, waarin ons spel alge meen niet ongunstig beoordeeld werd, werd thuis tegen Z.V.V. gelijk gespeeld 2—2. In dezen wedstrijd werd gedurende het eerste half uur opmerkelijk goed gespeeld. Het spel werd goed open gehouden, waarvan 2 doel punten de verdiende belooning waren. Jam mer genoeg keerde men daarna tot het spel in het middenveld terug, waardoor het ver rassende element verloren ging. Z.V.V. wist A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders! - 8

Schakels (clubbladen) | 1933 | | pagina 8