WAT IEDERE A.E.G.'ER BEHOORT TE WETEN] De debatten op de algemeene. Teleurstellend competitiebegin. Herhaaldelijk werd reeds de opmerking lijk te maken, terwijl men in werkelijkheid gemaakt, dat van onze beide Algemeene zelf mede verantwoordelijk is. Het is ech- Vergaderingen er eigenlijk één en wel ter al een heele stap in de goede richting, die aan het begin van het seizoen over- indien men serieus probeert eenige der bodige luxe is. Toch hebben wij haar ge- oorzaken voor onze leden duidelijk zicht- handhaafd, omdat zij zoo n uitstekende ge- baar te maken, want dit is een eerste ver legenheid bood, om vóór het begin van den eischte om genezing te vinden, slag, i.e. der competitie, nog eens met elkaar Jo Wijnand nam de min of meer onaan- te praten en eventueele wenschen of be- gename taak op zich, als „spitsafbijter" te zwaren naar voren te brengen. Nu hebben fungeeren. Hij wees erop, dat z.i. de oudere we al zoo dikwijls geconstateerd, dat onze leden meer actieve teekenen van meeleven A.y. zich als regel door een zekere een- behooren te geven, vóór alles meer achter zijdigheid kenmerken, n.l. het praten laat het Bestuur en Commissies moeten staan men aan het Bestuur over en de vergade- en deze daadwerkelijk dienen te assisteeren. ring bepaalde zich tot een goedkeurend Het constateeren van gebreken in onze or- dit mochten we tenminste veronderstellen ganisatie moge heel gemakkelijk zijn, mee- toehooren. Ik heb dezen gang van zaken helpen om deze gebreken op te heffen is dikwijls betreurd (en dit ook doen blijken) moeilijker, maar ook véél nuttiger, en gewenscht, dat deze passiviteit onzer le- Toen het ijs hiermede gebroken was, den toch eens door een gezonde activiteit maakten vele spelers opmerkingen over de afgewisseld werd en van dit standpunt uit wijze van training, indeeling der oefenavon- gezien stemt het tot verheugenis, dat op den, wenschelijkheid van speciale theorie- onze laatste vergadering de monden einde- avonden enz. Sommigen wilden aan trouwe lijk eens open gingen. opkomst op trainingsavonden bij de groeps- Het was daarom verblijdend, omdat blijk- indeelingen meer waarde toegekend zien, baar thans in breede kringen onzer leden het dan aan grootere capaciteiten, terwijl ande- atj /Tidelijk wordt, dat, al moge alles, wat ren juist een meer intensieve training der A.r.C. naar binnen en buiten als club orga- spelers met aanleg noodzakelijk achtten, niseert prima in orde zijn, er toch een fout Jaap v. Nek wees in verband met van een in onze organisatie blijkt te schuilen, als ontstellend slappen geest getuigende opmer- het er op aan komt zelf te gaan voetbal- kingen, welke hij van jonge spelers in het len. Nu doet het voor mij minder ter zake, 3de gehoord had, op de groote beteekenis of talrijke sprekers met elkaar in tegen- van het aanvoerderschap. Het is juist de spraak waren, hoofdzaak is, dat er leven in mooie taak van den Captain om een derge- de brouwerij gekomen is. Het is duidelijk, lijke lamlendige mentaliteit eruit te krijgen dat een dergelijke in jaren gegroeide fout en gezonde strijdlust, kameraadschap, club- niet onmiddellijk in zijn samenstellende oor- liefde en verantwoordelijkheidsgevoel aan zaken begrepen wordt en men niet zonder te kweeken. Zelf gaat hij daarom nu ook in meer alles ziet, wat tot de ontwikkeling der het 4de of lager elftal spelen en het aan- gevaarlijke situatie heeft bijgedragen. Het voerderschap op zich nemen, is ook begrijpelijk, dat men allicht geneigd Zocht Wijnand het in het ontbreken van is anderen of bepaalde omstandigheden voor gezonde activiteit bij de oudere categorieën, de ontwikkeling der dingen verantwoorde- Knopper en later Fons de Vilder wezen op A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders!

Schakels (clubbladen) | 1933 | | pagina 6