N.V. W. H. EILERS meerde spelers in haar elftal had als v. Nus, v. Dillen, om maar een paar namen te noe men. Un homme averti en vaut deux. Van stonden aan was de A.F.C.-verdediging uiterst waakzaam. De middenlinie, volko men doordrongen van haar verdedigende, zoowel als aanvallende taak, wist den bal steeds weer met keurige passes in onze voorhoede te brengen, alwaar vlotte com binaties werden opgezet, die eindelijk tot resultaat hadden, dat onze rechtsbinnen v. Nigtevegt met een formidabelen kogel het eerste doelpunt scoorde, wat later ook het eenige in dezen wedstrijd bleek te zijn. Stug verdedigen voorkwam voor ons onheil, waarbij Botje en Piet Bos zich bijzonder onderscheidden en niet in het minst Carel Alandt, die zich zelfs niet door de meest onverwacht teruggespeelde ballen liet ver lakken. Inmiddels was op een belendend terrein H.F.C. er in geslaagd onze gastheeren er onder te houden, zoodat wij den eindstrijd moesten aanbinden met onze Haarlemsche vrienden. Uit ervaring wetend hoe moei lijk deze overigens zeer prettige tegenstan ders te bekampen zijn, zetten onze men- schen er onmiddellijk een flink tempo in en aldra wist E. Rood den bal achter den Haarlemschen doelwachter te deponeeren. Toen werd H.F.C. een penalty toegekend, onberispelijk genomen door v. Wisselingh, doch de scheidsrechter besliste, dat de straf schop moest worden overgenomen. Jammer voor H.F.C. trof het schot toen geen doel. Dan deed Piet Bos het beter toen even la ter wij een penalty mochten nemen. Een ouderwetsche reuze kei in den hoek, on- pleizirig voor de tegenpartij, slecht voor het net 20 voor A.F.C. Ondanks de ernst waarmede onze verdediging haar taak opvatte en het onvermoeide werken van onzen links-half Henk Kappelhof, wist de H.F.C.-middenvoor een keurig doelpunt te fabriceeren. Wat er na de rust gebeurde, is gauw verteld. Van grooten afstand waagt Ben Smits een kansje met als gevolg een goal zoo fraai als men helaas maar zelden te zien krijgt. Daarna zal onze spil Nic Sel- les het eens probeeren. Even buiten het strafschopgebied komt de bal in zijn buurt, laat gaan, gilt hij en met een hard schot verdwijnt het leder laag in den hoek. Hul de verdiendt het onvermoeide doorwerken van H.F.C., dat dezen middag niet veel geluk had. Het einde kwam met 51 voor ons. Na afloop verzamelden spelers en officials zich in Lido, waar de prijsuitrei king plaats vond. Jammer dat het een wis selbeker is, wij zouden hem best willen be houden. Een aangename troost is, dat als verdedigers van het kleinood ons mede spelen volgend jaar weer verzekerd is. Wanneer wij dan met dezelfde kern kun nen aantreden, is het niet onmogelijk, dat wij opnieuw als eerste prijswinnaars uit den strijd komen, in welk geval de beker als blijvend bezit voor de A.F.C. naar de medaillekast van Schaf zou kunnen ver huizen. Hulde en dank aan Nielsen c.s. die even als alle deelnemers met genoegen zullen terugzien op dit keurig georganiseerde en in een geest van ware kameraadschap ge speelde tournooi. CAPTAIN. A.F.CAJAX OP HET GROENE TAPIJT. De eerste ontmoeting op 7 October 1933 van de Bridge-Match tegen de kranige win naars van ons laatste A.R.O.L.-tournooi is op een flinke zege voor de A.F.C. uitge draaid. Veel verdriet heeft deze nederlaag onze stadgenooten gelukkig niet bezorgd, want MOTOREN Kalverstraat 43 - Telef. 35543 A.F.C. Shirts, Jerseys en Kousen Echte Hotspur-, Belrok- en Herculesschoenen Trainingcostuums voor Athletiek Truien in diverse kleuren - Pullovers - Sporikousen Op Voetbalgoed belangrijke Bondsreductiel! A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders! - 22 -

Schakels (clubbladen) | 1933 | | pagina 22