L\ Nog eens de K.N.V.B.-juniores. Het verdere verloop der Juniores-wed- strijden nagaande, moet ik concludeeren dat de eerste wedstrijd tegen Z.F.C. qua spel bijzonder gunstig bij de volgende heeft afgestoken. Tegen BI. Wit viel het spel mij ar tegen. Er was geen enthousiasme, geen vechtlust, welke kenmerken men toch juist van deze 17 —19-jarigen mag verwachten. e fhnke, jonge knapen moesten toch in deze speciaal voor hen ingestelde mooie competitie een bijzondere prikkel vinden om een extra prestatie te leveren. Deze compe titie bedoelt reserves voor de hoogere elf- tallen op te leidenen de jongens die erin mogen uitkomen moeten goed er van door drongen worden, dat men vóóral eerzucht en strijdlust moet bezitten om straks in het hoogste elftal ook inderdaad met succes voor de eer en het bestaan der club te kun nen strijden. De leider, de heer v. Wijle vertelde me dat het tegen de Volewijckers ook een tam partijtje geweest was. Het is duidelijk, dat we er zóó niet komen. Wat tegen Z.F.C. in Zaandam mogelijk was, moet in eiken wedstrijd herhaald worden ja, moet zelfs crescendo gaan. En let nu eens op de uitslagen: Z.F.C.—A.F.C. 5—4 A-FC.—Volewijckers 4-5 en daarnaast Ajax—Z.F.C. 3—5 en Volewijckers—Ajax 0—7, dan moge daaruit blijken, dat de latere prestaties verre bij den eersten wedstrijd achter bleven. De remedie ligt voor de hand: zoo inten sief mogelijk oefenen, uiterste inspanning in wedstrijden en het terugplaatsen van spelers die de gewenschte mentaliteit voor deze competitie niet blijken te bezitten, naar de lagere elftallen. Aan den anderen kant moe ten zoo min mogelijk Juniores voor de hoo gere elftallen gebruikt worden. Het moet duidelijk begrepen worden, dat dit elftal in derdaad een heel belangrijk elftal is! Het leek mij gewenscht, om na mijn gun stige indrukken van den eersten wedstrijd, ook deze teleurstellende weer te geven. De overige talrijke tactische en technische te kortkomingen zullen door het duo v. Wij- len-Donaghy wel langzamerhand verbeterd worden. Hoofdzaak is voorloopig een elftal te vormen van spelers wier enthousiasme met hun jeugdige kracht in overeenstem ming is. 18 October 1933. I. H. GALAVAZI. HET VIERDE. Met nieuwen moed en een gehavend elf tal werd het nieuwe seizoen begonnen. Het is een heel moeilijke opgave de reputatie van het Vierde na twee achtereenvolgen de kampioensjaren hoog te houden. Temeer waar het aller wensch is, van dit kampioen schap een hattrick te maken. De eerste wedstrijd tegen Aalsmeer 2 was een vrij ernstige mislukking. Met eenige in vallers, op een zeer ongelijk veld, konden wij het tegen de bloemenkweekers niet bol werken en moesten met een 3-1 nederlaag de begeerde 2 puntjes in Aalsmeer laten Het kick- en rush-systeem ligt de A.F.C.-ers over het algemeen schijnbaar niet erg, hoe wel wij met een compleet team zeer zeker kunnen winnen. Wij zijn nu al gebrand op de revanche. Een ervaring rijker startten wij tegen u.h,.U. 2 op ons achterste veld, na veel gemopper tegen de K.N.V.B.-Jun. die ons .tilers-veld hadden ingenomen. Het bleek al spoedig, dat ons hier een zacht eitje voorgezet werd. Bovendien voelden wij ons met een „old-international" als Jaap van Nek in de achterhoede zoo safe als de Bank. Met 7—0 bleven wij overwinnaars en wij hopen, dat dit de eerste tegenstander is van de lange rij, die wij nog aan onzen zegekar moeten binden. Zoolang het elftal zoo blijft als in onder staande opstelling maken wij dan ook weer een goede kans: Kallenborn Wijnbelt Jb. van Nek Bothe Horn Grosmann Nijhuis v. Rijn v. Erp Stallmann Nielsen In tegenstelling met den vorigen wed strijd kregen wij nu een ei, dat minstens 14 minuten gekookt moet hebben, want het was keihard: D.J.K. 2. Met een zwaarbe vochten 3 1 zege klommen wij weer een plaatsje. Het was echter jammer, dat de scheidsrechter niet strenger optrad, want want doorgaans is het toch de gewoonte, dat een keeper, die volkomen reglementair aangevallen wordt, het veld uitgestuurd wordt, als hij zijn keepershandschoenen tot boksidem laat degradeeren. Otto van Rijn zat in dit geval in het hoekje, waar er sla gen vielen, maar de scheidsrechter maakte een sussend gebaar en liet doorspelen. Wat hierna vertoond werd, had weiniq met voetbal gemeen, tenzij het de bedoeling A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders! 16

Schakels (clubbladen) | 1933 | | pagina 16