WAT HET DERDE DEED. A.F.C. 3—W.M.S. 2 4-3 O.V.V.O. 2—A.F.C. 3 4-2 A.F.C. 3—Z.R.C. 2 6-0 Oosterpark 2A.F.C. 3 0-1 A.F.C. 3—O.D.E. 2 6-0 Wij hebben dus 5 gespeeld, 4 gewonnen en 1 verloren met een doelgemiddelde van 19 voor en 7 tegen. Voorwaar geen slecht resultaat. Doch niet alleen de cijfers, doch ook het vertoonde spel en de geest onder ling stemmen tot optimisme en doen de ver wachting koesteren, dat dit elftal zijn uiterste best zal doen teneinde datgene te bereiken, dat verleden jaar niet gelukt is. Toen is n.l. het derde in het gezicht van den haven gestrand, hoewel het gedurende het grootste gedeelte van de competitie aan het hoofd heeft gestaan. Laten wij echter de tanden op elkaar klemmen en probeeren het derde weer op zijn oude plaats in de reserve tweede klasse terug te brengen. Het kan wel dus... het moet. Onze eerste wedstrijd begon zeer slecht want binnen betrekkelijk korten tijd ston den wij reeds met 01 achter. Dit was voor ons het sein beter aan te pakken. Het tem po werd versneld en dank zij een produc tieve bui van den middenvoor was het al vlug 34 in ons voordeel met welken stand gedraaid werd. Daarna werd het 3—2 en dus ook een beetje „knijpen". Het vierde doelpunt bracht echter de overwinning on danks het feit, dat W.M.S. er ook nog een goaltje bijfabriceerde. De verstandhouding liet niets te wenschen over, zooals dit trou wens in wedstrijden met alle elftallen van W.M.S. het geval is. Tegen O.V.V.O. konden wij het niet bol werken. Het oneffen effectvolle terrein speelde ons parten. Onze speelwijze is he laas niet geschikt voor zulke terreinen en toen het ons ook nog tegenzat speelden wij een verloren wedstrijd. Revanche op ons veld moet er echter absoluut het gevolg van zijn. Hier hebben wij iets goed te maken. Z.R.C. op papier niet sterk, scheen ons geen angst in te boezemen want nog voor de rust was de stand reeds 5—0. Speciaal Tjerk had er het oog in en was buitenge woon actief. Het tempo was echter veel te snel, hetgeen zich na de rust wreekte. Z.R.C. kwam er dan ook beter in en be dreigde meermalen onze goal zonder er echter in te slagen een doelpunt te maken, dat echter zeer zeker verdiend zou zijn. Wij voegden nog een goal aan de score toe en wonnen met 60. Oosterpark 2 bleek ook al niet makkelijk te bespelen. Het veld bleek nog slechter en effectvoller te zijn dan dat van O.V.V.O. en hoewel wij gedurende den geheelen wed strijd in de meerderheid waren slaagden wij er niet in het zoozeer verlangde doelpunt te fabriceeren. De kansen waren legio doch op de gekste wijze ontsnapte het Ooster park-doel aan een doorboring, terwijl dit doel verdedigd werd door een zeer behoor lijken doelverdediger, die er menigen „suis- Dal" heeft uitgehouden. Tot een paar minu ten voor einde na een zeer hardnekkige doelworsteling Tjerk Reyinga op de goede plaats stond en den bal onder hevig pro test van Oosterpark in het net deponeerde. Een narrow escape. O.D.E. 2 had tot nu nog niets gewonnen, zoodat deze ook onder de zwakkere zus jes gerekend kon worden. Het vertoonde spel was dan ook dienovereenkomstig, doch zij toonden zich in den waren zin des woords „good loosers". Tot op het laatste moment hielden zij vol en ofschoon zij wis ten tegen een overmacht te strijden kon men dat aan hun spel in geen geval mer ken. Buitendien kenmerkte zich deze wed strijd door de buitengewoon vriendschappe lijke verhouding tusschen de spelers onder ling. Geen enkele wanklank werd gehoord en zelfs indien de scheidsrechter minder resoluut in zijn optreden was geweest, dan nog zou alles een ordelijk verloop gehad hebben. In dit opzicht hebben de O.D.E.-ers zeer zeker een pluim verdiend. Vroeger was het zoo gesteld, dat als een vereeni- ging unfair had gespeeld dit werd vermeld, doch in den modernen tijd is het juist om gekeerd. Ofschoon het elftal ongeveer steeds met een of twee wijzigingen in het veld ver schijnt, (tengevolge van de invallerskwes tie) blijft de kern steeds gehandhaafd en ik ben er vast van overtuigd indien het derde een serieuze kampioenscandidaat blijkt te zijn, het elftal zoo weinig mogelijke veran deringen zal ondergaan. De stemming is prima en een ieder is er zich van bewust, dat alles in het werk gesteld moet worden om het doel te bereiken. Ons parool is dan ook: Het Derde nog dit jaar naar de reserve Tweede Klasse! EFFEMM. 13 A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders!

Schakels (clubbladen) | 1933 | | pagina 13