Een belangrijke vergadering. Scherpe critiek van verschillende zijden. Elk elftal een leider. De algemeene vergadering, die 18 Sept. in „Parkzicht" plaats vond, heeft na lange en dik wijls interessante debatten di verse beslissingen genomen, die van groot belang zijn voor de verdere ontwikkelinq van A.F.C. Er bestond voor deze vergadering, die volgens de agenda niet belangrijks beloofde, zeer groote belangstelling en hoe meer de avond vorderde, hoe meer bleek, dat deze belangstelling gemotiveerd was. Aan het slot van de „Mededeelingen van het Bestuur", waarbij de Voorzitter het groo te succes van ons A.R.O.L.-bekertournooi gereleveerd had en mededeelingen gedaan had over de financiering van onze nieuwe accomodatie, constateerde de voorzitter, dat er veel critiek in de Vereeniging was. Spr. wilde daarom ieder in de gelegenheid stel len, zijn bezwaren naar voren te brengen en vrijuit te spreken. Wijnand deelde mede, dat hij een arti kel voor „De Schakel" geschreven had: „Ik heb mij geschaamd" waarin hij verschil lende fouten naar voren gebracht had, doch dat hij op dringend verzoek van den voor zitter dit artikel niet gepubliceerd had. Doch thans op onze vergadering kan hij vrij uit spreken. Volgens Wijnand zit de fout bij onze oudere leden: iedere vereeniging, die iets beteekent wordt geschraagd door de ouderen, die als elftalleiders of als com missieleden hun taak met liefde vervullen. Bij A.F.C. echter hebben we een hardwer kend bestuur, dan een groep actieve jonge ren, doch de middenmoot ontbreekt. Het is niet voldoende, alleen op clubavonden te komen en bij een réunistendiner van de groote clubliefde te getuigen, doch men moet werken en dagelijks trachten iets voor de vereeniging te doen. Met den grootsten aan drang verzoekt hij de ouderen, mee te wer ken en meer voor de club te doen. Van Nek zocht de schuld bij' de spelers zelf. Hij had dingen geconstateerd, die fnuikend waren voor een goede geest in het elftal en verder meende hij dat de voorbe reiding niet goed geweest was. Van Nek concludeerde tot het organi- seeren van avondwedstrijden. Toen kwamen de tongen los en het bleek, dat er héél wat critiek op training en trainer bestond. Het was Willy Neseker, die deze critiek vrij scherp formuleerde, waarin hij gesteund werd door Nesenberend, die er speciaal op wees, dat aan de theorie niet voldoende aandacht geschonken wordt. Tonny Knopper wees op het groote verschil in mentaliteit tusschen de jeugd van vroe ger en nu en zocht daarin een bron van moeilijkheden. Fons de Vilder vond het een verheugend feit, dat zoovelen zich opgemaakt hadden ter vergadering en constateerde: a. dat er leiders voor de elftallen moesten komen. b. dat de training gereorganiseerd moet wor den. c. dat het bestuur moet durven optre den tegen welken speler dan ook, die zich niet diciplinair betoont. Voorzitter Galavazi ging hierna uitvoerig in op hetgeen de Vilder gezegd had, waar mede hij het, naar hij verklaarde, volkomen eens was, beantwoordde sommige der an- A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders! 10

Schakels (clubbladen) | 1933 | | pagina 10