geopend zijn, met als resultaat talrijke aan meldingen van A.F.C.-ers, die daadwerkelijk iets heel nuttigs voor den bloei van hun club willen bijdragen. 4 September 1933. I. H. GALAVAZI. P.S. Het bovenstaande vond inmiddels helaas een bittere bevestiging in het totale gebrek aan belangstelling onzer leden in de verrichtingen onzer K.N.V.B.-juniores in het mooie V.V.A.-Jeugd-tournooi. Commen taar overbodig!! 10 September 1933. I. H. GALAVAZI. AROL-IMPRESSIES. Weer stroomen de duizenden langs den Wandelweg, weer is de Wandelweg een cacophonie van auto-getoeter, fietsengebel. ijsco- en limonade-kreten en gefluister van opkoopers. De nieuwe tribunes sluiten het veld ge- noegelijk af; het is nu nog beslotener, nog intiemer bij ons en van den aanvang af heerscht de feestelijke AROL-stemming. Laat mij niet stilstaan bij de wedstrijden zelf; Galli dient hierover uitvoerig van be richt en hier behoeft slechts geconstateerd te worden, dat er buitengewoon goed ge voetbald is voor het begin van het seizoen en gezien de hitte. En dat steeds in onze herinnering zal blijven het brilliante spel van Ajax, dat een duren eed gezworen had, den beker mee naar huis te nemen, dat het publiek wilde toonen, dat er in Amsterdam nog gevoetbald kan worden en dat Ajax hierin volkomen geslaagd is. Er bleek hard gewerkt te zijn door het Bestuur en de ver beteringen, die aangebracht zijn, waren vele en doeltreffend. De toegangen waren ge- metarmorphoseerd en de volksmond had direct het verlossende woord gevonden: de eendenkooien van A.F.C. En met verbazing vraagt men zich af, hoe we het zoo lang met de vroegere accomodatie hebben uitge houden! Er is hard gewerkt vóór den grooten dag door de trouwe zielen, die den voorverkoop gingen ophalen. Men had mij beloofd, een verslag in te sturen van deze veelbewogen reis, doch als ik alle artikelen, die mij toe gezegd zijn en die nooit kwamen achter el kaar zou plakken, kon ik er den weg van Amsterdam naar Den Haag mee plaveien... ma9 niet aan de publiciteit worden prijsgegeven het proces-verbaal dat de kna pen opliepen, doordat ze na sluitingstijd in een sigarenzaak stonden af te rekenen en dat ze in de Jordaan een oploop ontketen den, waaruit vriendelijke vrouwen aanboden hen verder te vergezellen op hun tocht? Het was dan gezellig, ook op de perstri bune, waar men elkaar opmonterde met sarcastische grapjes en waar één der broe ders, opmerkende dat géén enkel K.N.V.B.- bestuurslid aan A.F.C.'s invitatie gehoor gegeven had, er op liet volgen: ,,Wat een wonder! Komen Niet Voor Boterhammen! Laat ons tenslotte kort zijn over de finale na de finale. Zulke avonden „beleeft" men, maar beschrijft ze niet. Fons met Koolhaas, Gé Bosch en Wim Volkers, het vormde alles met elkaar een gezelschap groote Nederlanders in hun werkkamer, dat zich kostelijk amuseerde. 't Was dik in orde. A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders! 8

Schakels (clubbladen) | 1933 | | pagina 8