ia ytfieymSvU/ Stille Kracht. ters te zijn. Natuurlijk moet de halfback in questie zoo'n positie innemen, dat hij den bal zonder veel risico ontvangen en meenemen kan. Dit zijn allemaal van die grondlijnen der tactiek, waarvan de toepassing meer een kwestie van hersens dan van training is. Men moet het spel zóó willen spelen, zich er op concentreer en, opdat niet alle theorie bij het betreden van het veld glad vergeten is. Daarvoor is natuurlijk noodig, dat men zelf er van overtuigd is, dat men op dit ge bied nog wat te leeren heeft en daarom is het zoo uitermatig nuttig, indien spelers bij wedstrijden van andere elftallen b.v. speciaal eens opletten, wat de spelers op hun respec tievelijke eigen plaatsen uitvoeren en daarbij in gedachten meespelen en nagaan, wat zij zelf in een bepaalde situatie zouden doen. Al deze dingen zullen goed onder de oogen gezien dienen te worden, want de competitie voor het komend seizoen is niet voor de poes. Van het begin af aan moet ge speeld worden met dezelfde wilskracht en eensgezindheid, welke ons het afgeloopen jaar op zoo keurige wijze uit het gevaar redden. We moeten niet afwachten tot het weer zoo ver is, maar onmiddellijk aanpak ken met de idee, dat de eer van A.F.C. op het spel staat. Als iedere speler nu maar er van overtuigd is, dat trainings- en elftalcom missie alléén maar één doel voor oogen heb ben: het naar hun, meening meest kansvolle elftal, zonder aanzien der persoons, in het veld te brengen, en ieder speler die daar voor uitverkoren wordt, zich onderschikt maakt aan het geheel alsmede het vaste voornemen heeft zijn eervolle taak zoo goed mogelijk te vervullen, dan kan het moeilijke seizoen best meevallen. In vergelijking met andere vereenigingen hebben wij al moeilijke maanden van hard werken om organisatorisch iets te bereiken achter den rug. Aan allen die in meerdere of mindere mate tot het welslagen van ons AROL-tournooi hebben bijgedragen, zij van deze plaats onze hartelijke dank gebracht. Thans ligt de zware taak voor ons - niet het minst voor de spelers om op het veld een gelijkwaardig succes te bereiken. Laat ik het weer herhalen, wij hebben medewer king noodig, van de spelers door bij de trai ning en in de wedstrijden hun uiterste best te doen, van niet-spelers door ons te assistee- ren in de organisatie onzer elftallen. Waar blijven de leiders voor onze lagere elftallen? Daar ligt een der fouten van ons sportief falen. Wij hebben menschen noodig, die de inderdaad mooie en dankbare taak op zich willen nemen een speciaal elftal onder hun hoede te nemen, het vergezellen, aanwijzin gen geven, correcties aanbrengen, uitblin kers naar voren brengen en vóór alles bij de jongens liefde voor hun club aankweeken, hen leeren voelen, dat het een eer is onze kleuren te mogen verdedigen en een plicht daarvoor alles te geven wat een goed sport man geven kan. Eerst wanneer wij een dergelijke organi satie kunnen opbouwen, kunnen wij onzen achterstand op dit gebied inhalen. Als de jongens voelen, dat men het goed met hen voorheeft, als ze zien dat er menschen zijn, die zich er veel opofferingen voor getroos ten, komen ze van zelf tot een gezonde re actie. Gezonde critiek is altijd op zijn plaats, maar zelf mee aanpakken om de aanleiding daartoe weg te nemen, is beter. Ik vertrouw, dat ik duidelijk genoeg geweest ben en ve len nu de oogen voor onze zwakke zijde Vraagt Kreymborg's Abonnementstarieven Onverhoogde Prijzen. Schitterende Coupe Van een smaakvol gekleed heer gaat een zekere stille kracht uit, die ongetwijfeld tot zijn welslagen in het leven van groot belang is. Zorg ook voor die stille kracht in üw leven. Laat Kreymborg's Kleeding, van prima coupe, een* voudig en smaakvol, ook 6w stille kracht zijn Kreymborg kleedt U goed ea goedkoop 1 - 7 A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders!

Schakels (clubbladen) | 1933 | | pagina 7