A.F.€.'ers I - UW Club MOEDIGT ONZE I SPELERS AAN Bezoekt de thuis wedstrijden van doch gezien de score, ontliepen de partijen elkaar niet veel, en was een overwinning der Spaarndammers, als zij hun hoofd be ter bij elkaar gehouden hadden, zeker niet uitgesloten geweest. In ieder geval hebben onze beide competi tie-tegenstanders D.W.S. en Zeeburgia ge toond, dat zij practisch niets bij een gemid delden eerste-klasser achterblijven en zeker wel weer een gooi naar de bovenste plaats zullen doen. Wat Blauw-Wit betreft, de Zebra's zullen in de andere afdeeling zeker een beste kans maken. Al konden zij het te gen het rustiger en zuiverder spelende H.B. S. niet bolwerken, zoodra zij wat meer kalmte en zelfvertrouwen hebben, kan er heel wat kracht van deze ploeg uitgaan en kan succes niet uitblijven, waarover ieder Amsterdammer zich zou verheugen. De eenige groote teleurstelling bij ons overigens zoo prachtig geslaagd tournooi was het wederom falen van ons eigen elf tal. Men schijnt waarachtig eerst in de put te moeten zitten, alvorens de ware strijdlust vaardig wordt. Nu zijn er natuurlijk wel enkele factoren aan te wijzen, welke het verloop ongunstiger beinfluenceerd kunnen hebben, dan normaal noodig ware geweest. Vooral de wijze waarop de beide eerste doel punten van N.A.C. ontstonden, moet een deprimeerenden invloed op het elftal gehad hebben. Men raakte het hoofd kwijt, de achterhoede liep van het kastje naar den muur, alle verdedigingstheorie en tactiek was vergeten en men kon zich niet meer van den door N.A.C. uitgeoefenden druk be vrijden. Onze voorhoede kwam totaal „in de lucht te hangen". Charles, als altijd ten overvloede nog „beschaduwd", kreeg al bitter weinig gelegenheid zijn speciale sco- ringscapaciteiten te demonstreeren, en juist waar Charles door zijn kwaliteiten zulk een bijzondere plaats in ons aanvalspel inneemt, komt dan de ontmoediging aan den eenen en zenuwachtigheid aan den anderen kant, niets wil meer lukken, met als resultaat een volkomen falen van het geheele elftal. Ter wijl enthousiasme zijner medespelers voor een crack als Charles een stimulans moet zijn, moet ook succes zijnerzijds voor de an deren de prikkel vormen om e enmeer dan normale prestatie te leveren. Mede door de genoemde omstandigheden kwam van deze wisselwerking niets terecht met als gevolg een bittere teleurstelling. Een teleurstelling niet alleen voor onze spelers in de eerste plaats, maar zeker niet minder voor alle A.F.C.-ers en die velen, die het goed met A.F.C. meenen en die nu allen zoo graag hadden gezien, dat ons elftal in ons eigen mooie tournooi ook zelf eens een sportieve rol van beteekenis had gespeeld. Toch geloof ik, dat ons elftal nog wel tot betere dingen in staat is. Een eerste ver- eischte is echter, dat onze spelers beseffen, dat een hunner grootste fouten qua elftal is ik herhaal het voor de zooveelste keer dat ook de spelers als ze den bal niet bij zich hebben, actief deel aan het spel moeten nemen. Zij moeten steeds een plaatsje zoe ken, waar de bal waarschijnlijk of mogelijk komen kan en niet staan af te wachten, wat hun kameraad gaat doen. Hoe nuttig is het immers niet een voorhoedespeler, die in moeilijkheden zit, zijn halfback bij hem ziet, die bij terugspelen de situatie op productieve wijze kan oplossen. Ik heb het feitelijk niet éénmaal gezien. Hoe weinig trachtten ook de middenspelers eikaars moeilijke taak te verlichten, hetgeen des te meer opviel, toen men bij Ajax zag hoe dit spelletje in de per fectie, misschien zelfs iets te ver doorge voerd, gespeeld werd. Voor de backs is het ook dikwijls practischer een pas naar een halfback te geven, die dan een aanval kan inleiden, dan maar „in 't blaue hinein" weg te rossen, al blijft natuurlijk een ferme trap het aangewezen middel in de meeste geval len opluchting te brengen. Diepenbeek en Vermetten bleken in die kalme trapjes mees- A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders! - 6 -

Schakels (clubbladen) | 1933 | | pagina 6