WAT IEDERE A.F.C.'ER BEHOORT TE WETEN 1 Ajax in grootschen stijl. Laat ons paraat zijn. Het is met ons tournooi om den AROL- beker gelukkig steeds crescendo gegaan, en ook de elfde maal kunnen we gelukkig weer spreken van een succes, dat bij dat der voorgaande jaren niet achtergebleven is, doch het in sommige opzichten zelfs over troffen heeft. Dank zij onze uitgebreide ac- comodatie welke feitelijk nog te klein bleek konden weer meer liefhebbers ge borgen worden en zij zullen ongetwijfeld van hun bezoek geen spijt gehad hebben. Want dat is wel het meest verheugende van alles: ook thans werden de wedstrijden in de goede kameraadschappelijke sfeer ge speeld, terwijl het vertoonde spel in het al gemeen van zéér goed gehalte was, zoodat er voor het publiek alle aanleiding was om volkomen mee te leven. In het bijzonder hebben de bekerwinnaars, Ajax, op den 2en dag en heel speciaal in de finale een spelle tje te zien gegeven, waartoe inderdaad maar weinig clubs in Nederland in staat zijn. Men behoeft waarlijk geen Ajax-aanhanger te zijn, om met genoegen en voldoening naar dit geacheveerde voetbal te kijken. Het gaat alles zoo gemakkelijk, zoo schijnbaar een voudig, als vanzelfsprekend. Hoe kan het ook anders met een spel als Andriessen, waarop zich de geheele verdediging concen treert en die zijn voorhoede voortdurend maar weer opstuwt. N.A.C. kreeg eenvou dig geen gelegenheid om haar spel te ont plooien, terwijl onze Bredasche vrienden toch in de 3 wedstrijden, welke zij te door worstelen hadden om tot de finale te komen, getoond hadden heel wat in hun mars te hebben. Als steeds demonstreerden de Zui derlingen hun levendig, snel en verrassend spel en boekten daarmee welverdiend suc ces, doch in Ajax moesten zij hun meer dere erkennen. Waarlijk geen schande en trouwens een nuttige les, waarvan Verlegh zeker wel profijt zal trekken. Bij H.B.S. ha perde het aan de schotvaardigheid van de voorhoede, hetgeen wel heel duidelijk bleek, toen zij in de 2de helft tegen Ajax langen tijd in de meerderheid waren, doch vóór doel dat verrassende misten, waardoor juist iedere aanval van Ajax gevaarlijk was. Waar blijkbaar een versterking der Kraaien- voorhoede nog mogelijk is, zullen de Hage naars in het komend seizoen wel weer hun woordje meespreken. Henk Vermetten bleek z'n plaatsje nog waard, zijn buitenge wone tactiek helpt hem over vele moeilijkhe den en kan allen achterspelers tot voorbeeld gesteld worden. H.F.C. was helaas onvol ledig en vooral Koper werd erg gemist. Toch was haar resultaat niet onverdienstelijk. Zeeburgia heeft goed gespeeld, doch ook hier zag men een verbluffend missen van de eenvoudigste kansen. De Zeeburgianen kunnen echter met tevredenheid op hun prestaties terugzien, want 1 1 tegen Z.F.C. en 01 tegen N.A.C. zijn voor een 2den klasser mooie cijfers. Ook Z.F.C. faalde vóór doel, al speelde hierbij ook het uitste kende spel van keeper van Wijk een groote rol. V.V.A. begon als van ouds enthousiast en snel, doch werd langzaam maar zeker door D.W.S., dat in Slot een centervoor met schutterscapaciteiten bleek gevonden te hebben, teruggedrongen. De wedstrijd D. W.S.N.A.C. heb ik niet kunnen bijwonen, - 5 A.F.C.-crs, begunstigt onze adverteerders!

Schakels (clubbladen) | 1933 | | pagina 5