Leden maakt het dit nieuwe Bestuurslid niet moeilijk en zorgt ervoor tijdig de cen ten klaar te leggen. Arie Metz heeft een berg correspondentie moeten afdoen om onze in komsten uit dezen hoofde op peil te hou den dat hij daarin geslaagd is, verdient een extra woord van hulde maar dit moest toch feitelijk niet noodig zijn. Zoo is dan dit vereenigingsjaar officieel afgesloten en ware die degradatie van ons 2de er niet, dan zouden er meer dan één redenen tot tevredenheid zijn. In de 2de helft van het seizoen toonde ons eerste elf tal langzamerhand tot zeer goede prestaties in staat te zijn. Zóó moeten we doorgaan. De waarde van geregeld samen oefenen voor het spel en voor den geest, is thans wel vol doende tot alle spelers doorgedrongen. De avondtraining is inmiddels al weer begon nen. Donaghy is vol goeden moed. Richt U geheel naar hem en tracht van zijn goede lessen zooveel mogelijk op te steken. Naast de balbehandeling en het lichamelijk vol komen fit zijn, speelt het hersenwerk zoo n groote rol. Maar om hiermede effect te sor- teeren, moet men niet eigenwijs zijn, doch met terzijdestelling van eigen opinie, de lessen van menschen als Donaghy in prac- tijk trachten te brengen. En als ge dan straks met 10 kameraden, die even fit and well zijn als gij zelf, uw weloverwogen spel letje speelt, dan is ons voetbal zoo mooi om het zelf te beoefenen en er naar te kijken ook. Dan moet gij succes hebben, tot vol doening van Uzelf en Uw club. Met voldoening kan ik hier nog memo- reeren, dat thans voor het .eerst een A.F.C.- er in een Nederlandsch als was het dan ook geen officieel Elftal gespeeld heeft. Het uitkomen van Charles Lungen als cen tervoor tegen de Hongaarsche Veulens mocht zich in meer dan gewone belangstelling ver heugen. Ik heb nog zelden zoo'n verschil lende beoordeeling gelezen. Het meest frap pante staaltje leverde de Revue der Sporten, waar de Heer Groothof schrijft, dat men Charles met een gerust hart in het natio nale team midvoor kan zetten en de Heer v. Moorsel op dezelfde bladzijde beweert, dat Charles er eigenlijk niets van terecht brengt. Er is al zooveel pro en contra over geschre ven, dat ik er niet veel meer van zal zeggen, alleen wil ik opmerken, dat hieruit blijkt, dat Lungen over bijzondere capaciteiten op de moelij ke midvoor-plaats beschikt, welke voor velen een gesloten boek blijken te zijn, doch waarvan de vanaf een kwartier na het begin, tot het einde toe door de Hongaar sche professional backs gevolgde wijze van spelen en dekken, speciaal ten opzichte van Lungen, wel het meest sprekende bewijs was. En dat was een gedeelte van zijn aan deel in de mooie, onverwachte overwinning. 7 Juli 1933. I. H. GALAVAZI. - - A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders!

Schakels (clubbladen) | 1933 | | pagina 9