Art. 8. Promotie en degradatie zal in de Juniores competitie uitgesloten zijn. Elk jaar worden de competities door het bonds- bestuur samengesteld. Art. 9. Protesten zijn in de wedstrijden der Juniores Competities niet toegelaten. Art. 10. Bij het bepalen of een speler, wat betreft zijn leeftijd, tot de Juniores- klasse behoort zal zijn leeftijd op 1 Septem ber van het aanvangend seizoen gelden. Art. 11. De Junioreself tallen moeten steeds door een meerderjarig leider verge zeld worden. Art. 12. De scheidsrechters voor de wedstrijden der Juniores Competities zullen met bijzondere zorg worden gekozen. Art. 13. Speelt een vereeniging met meer dan één Junioreselftal, dan zullen deze worden aangeduid door de letters A, B, C, enz. Art. 14. De Juniores elftallen eener ver eeniging zullen in rangorde geplaatst wor den tusschen het 2e en 3e elftal der vereeni ging. Art. 15. Spelers van een Juniores-elftal zullen derhalve gerechtigd zijn als invaller te spelen voor het eerste resp. tweede elf tal hunner vereeniging. Art. 16. Een speler van een Juniores elftal mag steeds in het le elftal zijner club invallen. In het tweede elftal niet meer dan 2 maal per maand op straffe van uitsluiting voor het Juniores Elftal. Art. 17. Zij zullen door het invallen voor het eerste of tweede elftal niet onge rechtigd worden voor het Juniores elftal uit te komen. Art. 18. Een speler, die van een Junio res-elftal naar een 3e of lager elftal moet worden teruggeplaatst, dient hiervoor bij de maandelijksche elftalopgave te worden opgegeven. Art. 19. De kampioenen der verschillen de comp. afd. spelen om den Juniores Be ker v. Nederland. Deze wedstrijden worden gespeeld vol gens afvalsysteem. Voor de eerste ronden zullen de kampi oenen groepsgewijze loten teneinde de rei zen te bekorten. Art. 20. Aan de spelers der afd. Kam pioenselftallen zullen evenals aan de spelers van het elftal dat den Junior Beker wint herinneringsmedailles worden uitgereikt. Art. 21. Het Bondsbureau is belast met de regeling der wedstrijden en het aanstel len van de scheidsrechters. MEDISCHE SPORTKEURING door R. Th. MEURER Keurend Medicus van het Amster- damsch Sportkeurings-bureau. Zoo langzamerhand zullen er weinig on der u zijn, die nog nooit van het sportkeu ringsbureau gehoord hebben. Degenen, die er reeds een of meerdere malen geweest zijn, zullen dien gang, op een enkele uitzonde ring na, wel niet voor hun pleizier onderno men hebben, wat begrijpelijk maar niet noo- dig is. Om u dit duidelijk te maken, wilde ik u eenig idee geven van het standpunt waarop de keurende artsten staan. In principe zijn ze er natuurlijk allen van overtuigd, dat sport een gunstigen invloed uitoefent op een gezond menschenkind, niet alleen wat zijn lichaamsontwikkeling, maar ook wat zijn karaktervorming betreft. U kunt er dan ook van overtuigd zijn, dat er geen kans bestaat op lichtvaardige afkeu ring. Indien er zelfs eenigszins een gaatje te vinden is, zoeken ze dat op om iemand, die niet voor 100 pCt. mee zou kunnen deel nemen, toch in staat te stellen gedeeltelijk mee te laten doen met zijn kamaraden. En dit heusch niet alleen uitgaande uit een soort liefdadigheid, maar wel degelijk uit gaande van de overweging dat de afwij king, die bij de keuring bestaan heeft, in gunstigen zin veranderd kan zijn bij de her keuring, wanneer er op een verstandige manier maat gehouden wordt. De kans, dat iemand na de keuring te hooren krijgt, dat hij of zij zich volkomen van sport te onthouden heeft is dus niet groot, maar wanneer die uitspraak valt, moet u ten eerste goed begrijpen, dat de eenige overweging uw eigen welzijn is, en ten tweede zult u altijd de boodschap krijgen wanneer u weer terug wordt ver wacht, om te zien of er van uit medisch oogpunt geen bezwaren meer zijn. Een andere categorie waar ik nog iets over zou willen zeggen zijn diegenen, die met zorgzame ouders, komen, welke ouders eigenlijk hopen, dat dokter ze nu maar eens af zal keuren. Dat ouders mee komen is uitstekend: voor de ouders zelf, omdat ze allicht nog 't een of ander te vragen heb ben en voor ons, omdat die wenken nog wel eens te pas kunnen komen. Maar soms komt het voor, dat we hun zoon of dochter in bescherming moeten nemen tegenover hun al te groote zorg, waardoor ze gevaar loopen hun kind een gevoel van lichamelij- - 7 - AF.C.-crs, begunstigt onze adverteerders!

Schakels (clubbladen) | 1933 | | pagina 7