eener vereeniging, dus de reserves, samen te stellen uit jonge en oude spelers. Deze oude spelers zijn dan meestal spelers, die niet goed genoeg voor het eerste waren of uit het eerste gezet zijn. Het ligt in de be doeling deze competities te laten spelen on der een eenvoudig regiementje, dat hierna gepubliceerd wordt, terwijl de leiding van deze wedstrijden zal worden toevertrouwd aan bekwame scheidsrechters, die behalve leidend ook opvoedend weten op te treden, ben ideale wijze van leiden dus voor een scheidsrechter, die het wedstrijdwezen in onzen bond wil helpen verbeteren. Het is bijna onnoodig de besturen der vereenigingen er op te wijzen, welke groote voordeelen in deze competities voor hun vereenigingen schuilen. De jongelui van bovengenoemden leeftijd toch zullen niet, zooals nu meermalen het geval is, spelen met en tegen veel ouderen, doch alleen tegen spelers van gelijken leef tijd. Dit heeft het groote voordeel dat ze hun spel kunnen ontplooien en niet bang be hoeven te zijn door de veel oudere, krachti gere spelers omver te worden geloopen. Doordat ze door de scheidsrechters ge wezen worden op eventueele misdraginqen, zullen ze in de toekomst, dus ook wanneer ze in hun eerste elftal uitkomen, geleerd heb ben wedstrijden te spelen op uiterst spor tieve wijze, iets wat ons voetbal niet anders dan tot groot voordeel kan zijn. Uit bovenstaande oogmerken en nog vele andere meent het bestuur dan ook deze competities bij de besturen der vereenigin gen zéér warm te moeten aanbevelen. Zij acht het van groot belang voor het Neder- andsch voetbal, dat deze competities direct goed slagen en dringt derhalve er bij de be sturen op aan, zooveel doenlijk in te schrij ven c.q. volledige medewerking te verlee- nen. De opgaven tot deelneming kunnen van heden af geschieden aan het bondsbureau. 1 enslotte nog iets voor de scheidsrech ters. br is hierboven reeds duidelijk naar voren gebracht wat de bedoeling is bij het leiden van deze wedstrijden. Hoofdzaak is, dat behalve aan de leiding, ook aan een sportieve opvoeding wordt gedacht. Aan gezien er nu reeds groot gebrek is aan goede scheidsrechters, zal het noodig blij ken, dat óók scheidsrechters, die niet meer geregeld fluiten, zich speciaal voor deze competities beschikbaar stellen. Gedacht wordt aan oud-scheidsrechters, aan scheids rechters, die lust gevoelen aan deze ideale manier van opleiden mede te werken en verder aan oud-voetballers, die in hun ac tieve voetbalperiode uitblonken door fair spel en door voorbeeldige leiding aan hun medespelers, kortom aanvoerders in den besten zin van het woord. Heeren clubbestuurders en scheidsrech ters, aan U is thans het woord om deze competities te doen slagen! Geeft u zoo spoedig mogelijk op bij het Dondsbureau! Reglement voor de K.N.V.B. Juniores-competities. Art. 1. Door den K.N.V.B. worden ge organiseerd wedstrijden volgens competi tiesysteem voor personen van minimum 17 jaar en maximum 19 jaar oud. De" competities zullen den naam dragen van K.N.V.B. Juniores Competities. Art. 2. Doel dezer competities is het sa menbrengen van spelers van een zelfden leertijd in afdeelingen, waarin het spelen van technisch uitstekend voetbal eerste doel van het spel is. Art. 3. Voor het eerst zullen deze wed strijden worden georganiseerd in het sei zoen 19331934. Bij genoegzame deelneming zullen meer dere competities worden ingedeeld op een wijze zooals door de omstandigheden wordt wenschelijk geacht. Het maximum aantal elftallen der compe- titie-afdeeling bedraagt 10. Art. 4. Noch de klasse waarin het eer- ste elftal eener vereeniging speelt die met een elftal aan de Jun. Comp. wenscht deel te nemen, noch de bestaande districtsin- deeling zullen bij de indeeling der Jun. Gomp. bindende richtlijnen zijn. i ,A1j.re?el zal indeeling zooveel moge lijk distnctgewijze geschieden, terwijl ge streefd wordt het aantal en duur der reizen te beperken. Art. 5. De Juniores-wedstrijden zullen geheel volgens de geldende spelregels en wedstrijdbepalingen van den K.N.V.B. wor den gespeeld, behoudens de hierna genoem de afwijkingen. Aztt Om als speler van een Juniores elftal te mogen uitkomen, wordt vereischt dat men door een medicus daarvoor licha- melijk geschikt bevonden wordt. Hiervan moet een bewijs aan den K.N. V.B. kunnen worden overgelegd. Art. 7. Het is den Junioren verboden op een dag in meer dan één wedstrijd uit te komen. A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders! - 6 -

Schakels (clubbladen) | 1933 | | pagina 6