WAT IEDERE A.F.C.-ER BEHOORT TE WETEN. De degradatie van het tweede. De K.N.V.B. Junior es-Competitie. De strijd om het behoud van het reserve- eerste-klasseschap is helaas voor ons 2de elftal te zwaar gebleken, en voor de 2de maal is het gedegradeerd. Het is nutteloos dit inderdaad gevoelig verlies goed te pra ten. Het elftal was niet meer sterk genoeg voor deze omgeving. Verschillende factoren hebben hier een rol gespeeld. Langen tijd moest in dit seizoen alle aandacht aan het lste elftal besteed worden. Herhaaldelijk moesten onze reserves invallers voor het eerste afstaan. Men kon zich niet inspelen en wedstrijden, welke onder normale om standigheden gewonnen konden worden, werden verloren. Fürstner vertrok naar ln- dië, Piet Bos en Stradmeijer waren niet fit. De oorspronkelijke backs van het eerste, v. d. Velde en Smits moesten worden vervan gen, waardoor de achterhoede aan het twee de ontnomen werd en de remplaqanten uit de lagere elftallen gehaald moesten worden. Het elftal, dat tenslotte de zware degra datiewedstrijden moest spelen, bezat niet meer de kracht, welke voor de reserve eerste klasse verwacht mag worden. Tegen R.C.H., een elftal bij welks prestaties der traditie ge trouw kracht slechts een bijkomstige rol speelt, werd nog een dragelijke prestatie ge leverd. Op ons veld was het 1 1, en uit 2—5, waarbij opgemerkt dient te worden, dat de stand tot ver in de 2de helft 2—3 was. Tegen Spartaan 2 moest men het, voor al in den 2den wedstrijd royaal afleggen, waarbij het feit, dat verschillende Spartanen herhaaldelijk voor het lste elftal uitkwamen en dus voldoende routine in de 2de klas hadden opgedaan, een belangrijke factor was. Als ik goed georiënteerd ben, speelden b.v. Ohm, 6 maal, Hilster 8, Steur 10 en J. Vis 11 maal in dit seizoen voor Spartaan I. Wanneer men dus zulk een groep spelers kan vervangen, dan pleit dit wel voor de sterkte der Spartaan-reserves, al zou men dit ook uit de 8—1 nederlaag tegen Hercules op het eind van 't seizoen niet direct con- cludeeren. Gezien de goede prestaties van ons 3e elftal in het afgeloopen seizoen en niet te vergeten het veelbelovende spel van enkele jongeren, die de laatste wedstrijden in het 2de moesten opgenomen worden, ben ik er van overtuigd, dat wij het volgend seizoen een behoorlijk reserve-elftal op de been zul len kunnen brengen. Een elftal, dat met kans op succes een poging kan aanwenden om de verloren plaats te herwinnen. Do- naghy kan nu ook zijn volle aandacht aan de reserves wijden en wanneer wij de vol gende maand weer kalm aan met de training beginnen, zal hij onder ons spelersmateriaal nog wel wat goeds ontdekken. Deze opmerking moge den jongeren spe lers een aanwijzing zijn om straks vooral trouw ter training te komen (waarover el ders in dit nummer door de Trainings-com- missie meer). Voor jongens met liefde voor ons spel en onze club komt nu dè kans om hoogerop te komen. Als de wil er is, zal Pete Donaghy jullie den weg wel wijzen. Vooral wordt de zomertraining daarom van groot belang voor de juniores, waar wij met een elftal aan de mooie Junio- res-competitie van den K.N.V.B. zullen deelnemen. Deze competitie voor spelers van minimum 17 en maximum 19 jaar oud (op 1 September!) is voor de jonge spelers inderdaad het neusje van de zalm. Ik ver wijs slechts naar de elders geplaatste mede- deeling van het Bndsbestuur en het bijge voegde reglement om te doen uitkomen, dat deze Juniores-competitie bedoeld is een ge heel andere rol te spelen dan zooals wij die tot nu toe kenden. Dit Juniores-elftal denkt men zich als het reserve-elftal, waaruit de aanvulling in de toekomst voor het lste elf tal moet komen. In rangorde volgt het dus 3 A.F.C.-crs, begunstigt onze adverteerders!

Schakels (clubbladen) | 1933 | | pagina 3