CAFÉ AL- koninginneweg 212 HET PINKSTER-TOURNOOI. De competitieleiders hebben A.C.C. een vrij uitgebreid Pinkstertournooi bereid, over welks afloop wij meer dan tevreden kunnen zijn. Voor uitstekend cricketweder werd met veel attentie zorggedragen, een dosis ani mo werd door de spelers medegebracht en de belangstelling was flink. Wat konden wij nog meer verwachten en verlangen? Doch, wij krijgen nog veel meer. Vijf wed strijden en vijf overwinningen, zie daar het resultaat. Het vierde opende Zaterdag het tournooi met een stevige overwinning op Amsterda II. Amsterda begon te batten en in drie kwartier had de A.C.C.-aanval het heele stel voor 41 runs aan den dijk gezet. San ders Jr. was onweerstaanbaar en bowlde liefst 7 voor 18 en verrichtte de hattrick. Is me dat wat! D. Prent had met bowlen geen succes, doch aanvoerder Furstner nam 3 wickets voor 3 runs. Doting deed een goe den vang. eoTn trok A.C.C. naar de paal tjes en met inbegrip van eenige extra's werd het totaal 88. In de dubbele cijfers kwamen Furstner met 26, D. Prent met 17 en A. Horn met 13 runs. Ab Haalmeyer speelde voor het eerst mede en scoorde 6 runs. Met nog drie kwartier speeltijd had A.C.C. ze ker moeten trachten een innings-overwin- ning te behalen; in de 1ste innings zat Olympia ook in drie kwartier aan den kant. Het tweede begon vrij onfortuinlijk. Vier kopstukken" zaten al spoedig voor 15 runs tezamen aan den kant uit te rusten van de vermoeienissen en zagen met angst de toe komst tegemoet. D. Prent vond die angst ongegrond en sloeg een keurige 39 bijeen. In lachende stijl voegde W. Brusse daaraan nog 22 runs toe, waarmede de A.C.C.-hoop geheel herleefde. De nieuweling H. Hout hakker sloeg 7 runs en H. Immig bleef met 4 not out. Het totaal van 107 overtrof verre de verwachtingen van het begin. Ajax, de tegenpartij, begon met tergend langzaam te scoren, alhoewel dadelijk gezegd dient te worden, dat de A.C.C.-bowlery uitstekend was. Speciaal Sanders Jr. bowlde goed, doch succes bleef voorloopig uit. Van Steen bergen bracht afwisseling in de bowlery. De thee deed Ajax niet goed, want daarna verdween de een na den ander van het too- neel. De Ajax-innings sloot op 48. Bowling- cijfers: Sanders 4 voor 15 (16 overs waar onder 8 maidens), D. Prent 5 voor 12, Steenbergen 0 voor 10 (8 overs, waaronder 4 maidens), Sanders deed nog een goeden vang. Het derde heeft op geheel onverwachte wijze een overwinning behaald. Olympia 2 (half Olympia I) werd door A.C.C. voor 36 runs schoon uitgegooid. Wat keken die heeren zuur. J. Buys nam 5 voor '18, G. Prent 0 voor 4, P. Disselkoen (volgens zijn doopbriefje Jaap) 1 voor 11. Twee Olym- pianen stierven den harden run-out-dood. A.C.C. voelde dat dit totaal tegen den aan val van Olympia niet gemakkelijk was te overschrijden. Met veel hangen en wurgen was de 28 bereikt toen de laatste man (13 jaar oud) inging. De spanning in en buiten het veld steeg ten top toen Olympia op 34 een „geheide catch miste en zoowaar op 35 zich deze weelde nogmaals veroorloofde. En toen, toen sloeg K. van Leuven een 2. Achteraf bleek dit de overwinning te be- teekenen. In de 2de innings scoorde Olym pia 95 runs voor 3 wickets, doch sloot de innings te laat. G. Prent en J. Immig hup pelden ten tweede male naar de mat en hadden in een half uur tijd tezamen 4 runs bij elkaar; toen staakte Olympia den strijd tegen deze prikkers. Het was een aardige wedstrijd met veel animo gespeeld, het was de vroolijke noot van den eersten Pinkster dag. NA AFLOOP DER WEDSTRIJDEN BIJ VAN J. V. D. PIJL TELEFOON 21649 - 15 - A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders!

Schakels (clubbladen) | 1933 | | pagina 15