HEEFT DE LEIDING Ons tweede gedegradeerd. JbePrmeeofJU-- HEERENMODES CEINTUURBAAN 318 Een zware klap voor onze vereeniging. Een moeilijke, maar grootsche taak. A.F.C. II gedegradeerd Op den kop af zes jaar geleden verscheen een Extra-schakel, die gewijd was aan de verrichtingen van het tweede elftal. Ons tweede heeft in onze vereeniging altijd een zeer speciale plaats ingenomen. Waarschijn lijk uit historisch overwegingen, want jaren lang was A.F.C. II het eenige reserve-elf tal van een tweede-klasse vereeniging, dat in de reserve eerste klas uitkwam. Met de degradaties van ons eerste elftal in de jaren 19201923 kwam ook de afta keling van het tweede en geleidelijk zakte ons tweede af naar de reserve derde klasse. En zoo stond A.F.C. II in November 1925 op een bescheiden plaats in de reserve der de klasse. Toen kwam plotseling een her leving, en een opmarsch, die vrijwel eenig genoemd mag worden in onze boeiende en gevarieerde A.F.C.-geschiedenis. Het begon met een 6—2 overwinning op Spartaan II, in welken wedstrijd de ,,old firm Wijben- ga-Grimberg een rol van beteekenis speelde. Overwinning op overwinning volgde (zelfs een 10—0 zege wisten onze jongens te be halen), met als climax op 7 Februari 1926 de onvergetelijke tocht naar den Helder, waar de groote concurrent H.R.C. II met 70 opgeknapt werd. Den Helder stond dien dag paf van dat blonde jochie .Lun ger, van Lunge of zoo iets", die 5 onge looflijk prachtige goals scoorde Het tweede werd kampioen, het tweede promoveerde. Samen met het derde; en wie herinnert zich niet de felle strijd achter de groene tafel van den K.N.V.B. door ons onder de meesterlijke captaincy van Fred Sabelson gewonnen die zoo mogelijk nog feller was dan de strijd op het groene veld? Het tweede was reserve tweede klasse. Doch de aspiraties gingen hooger de oude positie zou herwonnen worden. Er bestond voor de wedstrijden van het tweede van de zijde der leden welhaast dezelfde belang stelling als voor die van het eerste. Och ja, toen kon je het eerste nog aan zichzelf overlaten. Dat rooide het wel en gevaar voor de laatste plaats bestond er niet. Dus leefde men fanatiek mee met het tweede, tot het seizoen zijn apotheose vond in Hoorn, waar op 20 Februari 1927 in een helschen sneeuwstorm Hollandia II met 4—0 geslagen werd. Han Ruijs werd op de schouders van het veld gedragen we had den een feestdiner het ijzelde we gle den naar het station terug, we waren kam pioen! De concurrenten warenA.F.C. III en Rapidas II. Felle wedstrijden tegen ons der de vormden de hoofdschotel van het pro motie-programma, 4 Mei zag ons tweede terug in de reserve 1ste klasse. We hebben het daar zes jaar uitgehou den, maar met de hand op het hart moeten JOS BRANS IN - 11 A..F.O.-ers, begunstigt onze adverteerders!

Schakels (clubbladen) | 1933 | | pagina 11