Firma J. NAHUIS - GROENLO ALPHEN—A.F.C. In onze voorgaande „Schakel memoreer de ik het geval, dat de K.N.V.B. de vereeni- ging Alphen beboet had, wegens het laten medespelen van een ongerechtigd speler in den wedstrijd Alphen—A.F.C., welke spe ler later nog voorloopig geschorst werd we gens het verstrekken van misleidende inlich tingen in verband met een verzoek tot over schrijving. Ik voegde daaraan toe, dat het wenschelijk ware, dat voor opzettelijke over tredingen één of twee winstpunten in min dering werden gebracht. Naar aanleiding daarvan ontving onze Redacteur een schrij ven van de Redactie van „Clubnieuws" van Alphen, hetwelk wij hieronder gaarne pu- bliceeren. Alphen a. d. Rijn, 1 Januari 1933. Weled. Heer, Met belangstelling nam ik kennis van den inhoud van de A.F.C.-Schakel van Decem ber '32, óók van de bijdrage van den heer Galavazi „Wat iedere A.F.C.-er behoort te weten". Wat daar geschreven wordt betreffende het medespelen van een ongerechtigden spe- der in „Alphen" is echter niet juist of be hoeft tenminste een aanvulling. Ik stel er prijs op te verklaren, dat be doelde speler onzerzijds geheel te goeder trouw heeft medegespeeld, dat wij ons ook tot de bona-fide clubs rekenen en met spe lers nimmer hebben geknoeid. Bedoelde speler had de week tevoren medegespeeld in P.S.V., zonder dat wij dat wisten. Bericht van overschrijving had hij ook zelf niet gekregen, hij heeft daar mede gespeeld met telefonische toestemming van den heer Valkema, gegeven den Zaterdag avond tevoren aan den P.S.V.-secretaris Ligthart. Bovendien stond 's Maandags vóór den wedstrijd Alphen—A.F.C. in de' Sport kroniek, dat de overschrijving was ingetrok ken en bewuste speler dus voor „Alphen" gerechtigd was. \Verkelijk, we waren ge heel te goeder trouw, zooals ook reeds ge schreven in ons overzicht in „Clubnieuws" van begin December, dat u als ruilnummer werd toegezonden! We gaan volkomen accoord met de voor gestelde bestraffing in de A.F.C.-Schakel, door den heer G. voorgesteld, temeer waar hij daar zoo juist zegt „voor iedere opzet telijke overtreding". Ik hoop, dat bovenstaande aanleiding zal zijn in Uw volgend nummer even op de zaak terug te komen en „Alphen" te reha- biliteeren. Hoogachtend, D. SOETEMAN. Hiermede aan het verzoek van den geach- ten briefschrijver van wien ik aanneem, dat hij namens het Bestuur van Alphen spreekt voldaan hebbende, wil ik alleen opmerken, dat de speler in questie toch zelf wel geweten heeft, dat hij óf met P.S.V., óf met Alphen ongerechtigd medespeelde. Aan genomen, dat hij in verband met de telefo nische toestemming van den heer Valkema voor P.S.V. gerechtigd was, dan heeft hij zich in ieder geval tegenover zijn oude ver- eeniging Alphen en tegenover A.F.C. wil lens en wetens incorrect gedragen. Tegen over Alphen, omdat hij haar door zijn be- driegelijk zwijgen aan de verdenking van knoeierij blootstelde. Het feit, dat de heer Valkema Zaterdags telefonisch toestemming gaf (des avonds nog wel) terwijl Maandags de intrekking der aanvrage gepubliceerd werd, doet ver moeden, dat de aanvankelijke intrekking Zaterdagavond weer herroepen werd. Een andere chronologische volgorde lijkt immers ten eenenmale onmogelijk en dat zal het Be stuur van Alphen toch ook wel begrepen hebben. Het zal ons benieuwen, welk re sultaat het onderzoek van den K.N.V.B. in deze aangelegenheid oplevert. 27 Januari 1933. I. H. GALAVAZI. Naschrift, Zoo juist zie ik in de „Sportkroniek" van hedenavond, dat H. v. Kooyk, lid van Al phen en P.S.V., wegens het geven van mis leidende inlichtingen met betrekking tot zijn verzoek om overschrijving van de vereeni- ging Alphen naar de vereeniging P.S.V., door den K.N.V.B. van 16 December 1932 tot 1 Februari 1933 geschorst is. TELEFOON 10 Stoomhoutzagerij Houthandel - Loonzagerij levert alle soorten Inlandsch bestekhofct als beslagen Eiken Palen, bezaagd Eiken. Beuken en Iepen, Dwarsleggers en Wisselhouten voor opoor- en Tramwegen. Alvorens gij sfsluit, vraagt prijs. A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders! 6

Schakels (clubbladen) | 1933 | | pagina 6